23:48 2019 Birželio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1234
 • RUB72.1432
  Darius Jauniškis, archyvinė nuotrauka

  Jauniškis neigia ryšį tarp "šnipų skandalo" ir pagalbos Skverneliui

  © Photo: Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamentas
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  "Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje (22)
  4602

  Be to, VSD vadovas neatsakė į klausimą apie tai, kad tarp sulaikytųjų yra pirmosios premjerės Kazimiros Prunskienės sūnus

  VILNIUS, gruodžio 24 —Sputnik. Lietuvos valstybės saugumo departamento (VSD) vadovas Darius Jauniškis neigia, kad pranešimai apie opozicijos politiko Algirdo Paleckio suėmimą ir jo partnerių sulaikymą yra susiję su premjero Sauliaus Skvernelio pareiškimu, kad konservatoriai nori "nuversti teisėtą valdžią".

  Tai Jauniškis dar kartą patvirtino LRT Televizijos laidoje "Savaitė".

  "Aš kategoriškai paneigsiu šitą dalyką ir, tiesą sakant, mane truputį net žeidžia tokie klausimai. Tai aš vėlgi labai atsakingai galiu pasakyti, kad visiškai tai nesusiję dalykai, tiesiog atėjo tam laikas, kai mes turbūt būtume paleidę iš rankų tą visą informaciją, ir tiesiog reikėjo reaguoti tuo metu. Ir tas ir buvo padaryta, ir, manau, padaryta aukščiausiu lygiu. Aš vėlgi dar kartą pasakau — tai absoliučiai nesusiję. Mes nevykdome jokių užsakymų ir niekas, jokie politikai mūsų neįtakoja", — tikino Jauniškis.

  Kita vertus Valstybės saugumo departamento vadovas nepaneigė, kad Skvernelis informavo specialiąsias tarnybas apie "padėties destabilizavimą" ir paprašė patikrinti informaciją, o ne atvirkščiai.

  "Taip, mes informacijos neteikėme todėl, kad jos tiesiog neturėjome tuo metu, bet kai gavome užklausimą, be jokios abejonės, mes turime reaguoti, mes išsiuntėme paklausimus visoms kriminalinės žvalgybos tarnyboms ir žvalgybos tarnyboms. Šiuo metu ta informacija yra renkama ir greitu metu, matyt, atsakymą pateiksime", — pareiškė Jauniškis.

  Be to, paklaustas, ar yra kokių nors požymių, kad premjeras buvo teisus, kad iš tiesų bandoma destabilizuoti padėtį ir "nuversti teisėtą valdžią", VSD vadovas atsisakė duoti tikslų atsakymą.

  "Na, aš dabar susilaikysiu, nes, matote, informacija yra kaip ir visada riboto naudojimo ir, kai atsakysime, premjeras, matyt, pats tuos dalykus ištransliuos", — sakė valstybės pareigūnas.

  Taip pat Jauniškis paliko "kabėti ore" ir dar vieną klausimą apie tai, kad tarp sulaikytųjų yra Vaidas Prunskus, pirmosios premjerės Kazimiros Prunskienės sūnus.

  Maskvos Raudonoji aikštė, archyvinė nuotrauka.
  © Sputnik / Алексей Дружинин

  Praeitą savaitę, bendrosios spaudos konferencijos metu, Lietuvos generalinis prokuroras Evaldas Pašilis, Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovas Darius Jauniškis ir policijos generalinis komisaras Linas Pernavas paskelbė apie "šnipų tinklo", kuris vykdė "žvalgybines operacijas Rusijos Federacijos naudai", sulaikymą. Taip pat buvo patvirtinta, kad buvęs Socialistinio liaudies fronto pirmininkas Algirdas Paleckis, kuris šioje byloje kaltinamas šnipinėjimu, sulaikytas nuo spalio mėnesio. Be to, be Paleckio šioje byloje įtarimai pateikti dar mažiausiai šešiems jo bendražygiams.

  Gruodžio viduryje premjeras Saulius Skvernelis pareiškė, kad kreipėsi į specialiąsias tarnybas dėl Kremliaus įtakos didžiausiai opozicinei partijai — Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams. Ministras pirmininkas pranešė turintis konservatorių planą, kaip nuversti "valstiečių" valdžią, ir Seime prabilo apie galimą Kremliaus įtaką TS-LKD. Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis tąkart premjero kalbas įvertino kaip neatsakingas.

  Temos:
  "Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje (22)

  Dar šia tema

  Paleckis ir kitų asmenų grupė kaltinami šnipinėjimu Rusijos naudai
  Rusijos ambasada: "šnipinėjimo skandalas" — Lietuvos valdžios antirusiška akcija
  Paleckio byloje šnipinėjimu kaltinami dar mažiausiai šeši jo bendražygiai
  Tegai:
  Saulius Skvernelis, Valstybės saugumo departamentas (VSD), Darius Jauniškis, šnipinėjimas

  Svarbiausios temos