14:53 2019 Liepos 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
  Viktoras Pranckietis, archyvinė nuotrauka

  Pranckietis ragina parlamentarus kuo greičiau apsispręsti dėl seimūnų atostogų

  © Flickr/ Lietuvos Respublikos Seimas
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  26 0 0

  Tačiau ne visi Seimo nariai mano, kad diskusija šiuo klausimu yra labai svarbi

  VILNIUS, gruodžio 25 — Sputnik. Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ragina parlamentarus kuo greičiau priimti Seimo narių garantijų įstatymą, kuriame aptariamas ir atostogų klausimas, pranešė LRT.

  Seimo pirmininkas teigia, kad jam apie atostogas nėra kada galvoti. Ir prieš šventes, ir po jų — susitikimų maratonai. Kita vertus, jis mano, kad oficialiai įteisinti parlamentarų atostogas reikėtų. Tačiau darbo grupės parengtas Seimo narių garantijų įstatymas atgulė Seimo teisės ir teisėtvarkos komitete.

  "Teisės ir teisėtvarkos komitetas, matyt, yra užimtas kitais klausimais. Mes ir raštu Seimo valdybos vardu kreipėmės, kad būtų pakeltas klausimas, kad vėl iš naujo būtų grįžtama prie jo", — sako Pranckietis.

  Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė nemano, kad Seimo narių atostogų klausimas labai svarbus.

  "Aš nemanau, kad Seimo narių atostogos, jų trukmė yra tokios vertės dalykas, kad reikėtų mesti visus klausimus ir pulti spręsti atostogų klausimą. To projekto niekas nemarina, labai keista sąvoka yra "marinamas projektas", iš tikrųjų tas projektas yra, svarstomi atskiri jo elementai, tikrai mes turėsime sukurti sistemą", — teigia ji.

  Valtsybės tarnautojas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Екатерина Штукина

  Politikos apžvalgininkas Bernardas Gailius sako, kad keistai atrodo, kaip tokį ne politinį, o paprastą žmogišką klausimą kaip atostogos Seimo nariai ilgai sprendžia. Anot jo, žmonės supranta, kad Seimo nariai turi gauti atlyginimą, turi išeiti atostogų.

  Seimo narių teisių, pareigų ir veiklos garantijų įstatymui yra pateikti du pasiūlymai, susiję su parlamentarų atostogomis. Konservatorius Jurgis Razma siūlo įteisinti 20 darbo dienų trukmės atostogas.

  Pranckietis, vicepirmininkė Rima Baškienė ir Širinskienė yra pateikusi siūlymą, pagal kurį Seimo nariams būtų suteikiamos 40 darbo dienų kasmetinės atostogos. Visi Seimo nariai kasmetinių atostogų išeitų ir iš jų grįžtų tuo pačiu laiku. Pagal siūlymą, atostogos Seimo nariams negalėtų būti suteikiamos Seimo sesijos metu. Jų laikas būtų skaidomas į dvi dalis. Sušaukus neeilinę Seimo sesiją, Seimo narių kasmetinės atostogos nutrūktų.

  Dar šia tema

  Koalicija vėl nesutaria: "valstiečiai" siūlo 40 dienų Seimo narių atostogas
  Seimo nariams nereikalingos 40 dienų atostogos
  Tegai:
  atostogos, Seimo nariai, Seimas

  Svarbiausios temos