14:39 2019 Birželio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1265
 • RUB72.3880
  Lietuvos socialdemokratų partijos narys, deputatas Algirdas Sysas

  Lietuvos premjeras vadovaujasi principu "apkaltink kitą", mano Sysas

  © Flickr/ Lietuvos Respublikos Seimas
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  53 0 0

  Pasak parlamentaro, Vyriausybės vadovas supranta, kad jei jis nori tapti prezidentu, turėtų imtis ryžtingų veiksmų

  VILNIUS, gruodžio 28 — Sputnik. Lietuvos socialdemokratų partijos narys, deputatas Algirdas Sysas mano, kad ministras pirmininkas Saulis Skvernelis savo pareiškimuose ir veiksmuose vadovaujasi principu "apkaltink kitą".

  Interviu LRT politikas išreiškė nuomonę, kad pastaruoju metu Vyriausybės vadovui pradėjo nesisekti, viena problema pradėjo vyti kitą. Pasak deputato, Skvernelis suprato, kad jis "turi imtis kažko ryžtingo, jei nori būti prezidentu".

  "Bepigu komentuoti apie Karbauskio trąšas [bendrovės "Agrokoncernas"], namus, nedeklaruotus milijonus, dovanas, bet kai tave kabina, tai tie demonai ir drakonai pabunda ir einama pramintu, nuvalkiotu keliu — "apkaltink kitą". Tada prabylama apie sąmokslus, priešus", — pasakė Sysas.

  Atsakydamas į žurnalisto klausimą apie Skvernelio pareiškimą, susijusį su "šnipų tinklu" Lietuvoje, politikas pažymėjo, kad vadovaujantis sąmokslo teorija, galima bet ko prisifantazuoti.

  "Skvernelis sakė: Gintautas Paluckas (Socialdemokratų lyderis — Sputnik) ir Algirdas Paleckis (buvęs Socialistinio liaudies fronto lyderis — Sputnik) buvo bendražygiai. Tai, vadovaujantis sąmokslo teorija, galiu padaryti tam tikrą išvadą. Skvernelį į ministrus atvedė Rolandas Paksas, kuris važiuoja į Maskvą ir susitinka su Vladimiru Putinu. Jei Paksas yra prorusiškas, o Skvernelis su Paksu yra bendražygiai, tai kodėl negalima įtarti, kad jie abu susitikinėja ir keičiasi informacija?" — ironizavo deputatas.

  Skvernelis kaltina konservatorius ryšiais su Kremliumi >>

  Sysas pažymėjo, kad premjero pasirinktas "apkaltink kitus" kelias nepakeis nuomonės žmonių, kurie "valstiečiams" niekada nesimpatizavo. Tačiau tai yra signalas Skvernelio elektoratui — "žiūrėkite, kokie yra konservatoriai".

  "Premjeras dirba kaip teatro aktorius dramatinėje scenoje — "būti ar nebūti", traukia kardą ir sako: "būti"", — padarė išvadą politikas.

  Daugelis neseniai įvykusių Lietuvos premjero veiksmų sukėlė karštą diskusiją tarp politikų. Tarp jų kalbama apie Skvernelio kreipimąsi į specialiąsias tarnybas dėl "galimos Kremliaus įtakos į Lietuvoje vykstančius politinius procesus", įskaitant įtaką opozicinei partijai "Tėvynės sąjunga — Lietuvos krikščionys demokratai" (TS-LKD) ir jo pareiškimus, kad konservatoriai turi "planą nuversti valdančiąją partiją" — "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą" (LVŽS).

  Vyriausybės vadovas gavo specialiųjų tarnybų rezultatus ir leido susipažinti su informacija tik valdančiosios partijos vadovui Ramūnui Karbauskiui. Seimo pirmininkui Viktorui Pranckečiui jis pateikė pažymą apie ribotą slaptų dokumentų naudojimą. Opozicijai duomenys nebuvo perduoti.

  Šių įvykių fone Skvernelis pareiškė, kad rimtai susimąstė apie dalyvavimą Lietuvos prezidento rinkimuose, kurie vyks kitais metais.

  Dar šia tema

  "Valstiečių" lyderis patvirtino matęs pažymą apie grėsmes
  Gentvilas: "šnipinėjimo skandalas" naudingas premjerui
  Jauniškis neigia ryšį tarp "šnipų skandalo" ir pagalbos Skverneliui
  Sauliaus Skvernelio intriga — ko bijo konservatoriai?
  Lietuvoje paskelbta sąlyga, dėl kurios Rusija "nesikiš" į rinkimus
  Tegai:
  prezidento rinkimai, Saulius Skvernelis, Lietuva, Algirdas Sysas

  Svarbiausios temos