00:34 2021 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  "Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje (62)
  216

  Partijos pirmininkas išsiuntė laišką Lietuvos generaliniam prokurorui, kuriame ragino paleisti "sąžinės kalinius" ir nutraukti visas politiškai motyvuotas baudžiamąsias bylas

  VILNIUS, gruodžio 28 — Sputnik. Latvijos rusų sąjunga pareikalavo išlaisvinti Lietuvoje kalinamus buvusį Socialistinio liaudies fronto lyderį Algirdą Paleckį ir Rusijos pilietį Jurijų Melį.

  Pareiškimas skelbiamas oficialioje partijos Facebook paskyroje.

  "Mes primygtinai reikalaujame nutraukti visas politiškai motyvuotas baudžiamąsias bylas, įskaitant atvejį, kai neteisėtai atimtas Klaipėdos miesto tarybos deputato Viačeslavo Titovo mandatas. Mes taip pat reikalaujame peržiūrėti baudžiamąją bylą ir išlaisvinti buvusį pareigūną Konstantiną Nikuliną", — rašoma pareiškime.

  Partijos atstovai pabrėžė, jog mano, kad politinio teroro siautėjimas Lietuvoje, kurį, jų nuomone, lydi rimti pagrindinių žmogaus teisių normų pažeidimai, yra nepriimtinas.

  Pažymima, kad Lietuvoje peržiūrima istorija, kurią lydi disidentų persekiojimas.

  Latvijos rusų sąjunga taip pat išdėstė savo reikalavimus Lietuvos generaliniam prokurorui Evaldui Pašiliui organizacijos valdybos pirmininko Miroslavo Mitrofanovo vardu.

  Partija planuoja surengti piketą 2019 metų sausio 14 dieną šalia Lietuvos ambasados Rygoje.

  "Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje

  Praeitą savaitę, spaudos konferencijos metu, Lietuvos generalinis prokuroras Evaldas Pašilis, Valstybės saugumo departamento vadovas Darius Jauniškis ir policijos komisaras Linas Pernavas paskelbė, kad jie tariamai atskleidė "šnipinėjimo tinklą" šalyje, kuris rinko duomenis Rusijai. Visų pirma, ši asmenų grupė sąmoningai palietė "jautriausius Lietuvai įvykius".

  Pasak pareigūnų, buvęs Socialistų liaudies fronto pirmininkas Algirdas Paleckis sulaikytas daugiau nei prieš mėnesį. Taip pat įtariama, kad mažiausiai šeši opozicijos politikų partneriai dalyvauja "šnipinėjimo tinkle".

  Pats Paleckis anksčiau buvo teistas pagal Baudžiamojo kodekso 170 straipsnį "Dėl sovietinės okupacijos neigimo" už pasisakymą apie 1991 metų sausio 13 dienos įvykius Vilniuje. Jis padarė prielaidą, kad tada "savi šaudė į savuosius".

  Tačiau 2012 metų sausio mėnesį teismas išteisino Paleckį dėl to, kad nebuvo nusikaltimo sudėties, tačiau jis turėjo sumokėti 10,4 tūkst. litų (apie trijų tūkstančių eurų) baudą.

  1991 metų sausio 13-osios byla

  Buvęs Tarybų Sąjungos kariuomenės karys, Rusijos pilietis Jurijus Melis buvo areštuotas 2014 metų kovą Lietuvoje. Jis yra kaltinamas tuo, kad 1991 metų sausio 13 dieną, tragiškų įvykių prie Vilniaus televizijos bokšto metu, jis važiavo tanku.

  Šių įvykių metu žuvo 14 žmonių ir daugiau kaip 600 žmonių buvo sužeisti. Kaltintojai reikalavo nuteisti Melį 16 metų kalėjimo.

  Vilnius, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Lietuvos prokuratūra teigia, kad prie televizijos bokšto buvusius žmones žudė Sovietų kariai. Įvykių liudininkai teigia, jog į gyventojus šaudė provokatoriai nuo kaimyninių namų stogų.

  Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas pabrėžė, kad teismo procesas dėl "Sausio 13-osios bylos" vyksta pažeidžiant tarptautinę teisę ir vidaus baudžiamuosius įstatymus.

  Be to, proceso dalyviai kaltinami pagal straipsnius, kurie apskritai neegzistavo 1991 metais. Diplomatas taip pat pabrėžė, jog Lietuva nepateikė jokių įrodymų, kad aukos buvo nužudytos Sovietų kareivių.

  Liepos mėnesį Rusijos tardymo komitetas pradėjo bylą prieš Lietuvos prokurorus ir teisėjus dėl nekaltų žmonių patraukimo atsakomybėn.

  Temos:
  "Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje (62)

  Dar šia tema

  "Maskvos namai" — šnipų rezidencija
  Rusijos istorikas atskleidė sulaikymo Vilniuje detales
  Tegai:
  baudžiamoji byla, politika, prokuroras, Lietuva

  Svarbiausios temos