04:29 2019 Liepos 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1215
 • RUB70.6525
  Partijos Tėvynės Sąjunga — Lietuvos krikščionys demokratai narys Andrius Kubilius

  Buvęs Lietuvos premjeras pristatė "rinkimų programą" Europos Tarybai

  © Flickr/ Lietuvos Respublikos Seimas
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  2902

  Konservatorius pažymėjo, kad Europos Tarybos taisyklės taikomos visoms šalims, kurios yra jos sudėtyje, įskaitant Rusiją

  VILNIUS, gruodžio 29 — Sputnik. Buvęs Lietuvos ministras pirmininkas, konservatorius Andrius Kubilius pareiškė, kad jei jis taps Europos Tarybos generaliniu sekretoriumi, sieks, kad visos valstybės narės laikytųsi nustatytų principų.

  "Mano strategija yra paprasta — Rusija turi elgtis pagal tas Europos Tarybos nustatytas taisykles, kokios galioja visoms valstybėms, įskaitant ir Rusiją. Tai, kad Rusija yra didelė, tai, kad Rusijos įnašas yra irgi pakankamai didelis, nekeičia taisyklių", — pareiškė konservatorius "Žinių radijo" eteryje.

  Pasak politiko, Vilnius yra suinteresuotas tuo, kad Maskva sugrįžtų prie "demokratijos taisyklių".

  2014 metais dėl įvykių Ukrainoje ir Krymo situacijos iš Rusijos buvo atimta teisė balsuoti Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje (ETPA). Vėliau Maskva nustojo teikti reikiamus dokumentus savo delegatų akreditacijai, o praėjusiais metais paskelbė, kad pristabdo įnašų mokėjimą tol, kol bus visiškai atkurtos Rusijos delegacijos teisės.

  Tuo pačiu metu Rusija atsisakė vykdyti savo įsipareigojimus.

  Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pabrėžė, kad Rusija neketina pasitraukti iš ETPA ir paliks ją tik tuo atveju, jei kitos šalys nuspręs ją pašalinti. Savo ruožtu organizacija skundėsi finansiniais sunkumais dėl Rusijos įnašų stokos.

  Anksčiau Lietuvos vyriausybė nusprendė pateikti Kubiliaus kandidatūrą į Europos Tarybos Generalinio sekretoriaus postą. Apie tai politikas parašė savo Facebook paskyroje.

  Buvęs ministras pirmininkas atstovauja Europos liaudies partijai, kuri jungia Europos šalių konservatorius. Lapkritį jos atstovai pareiškė paramą Kubiliui.

  Kubilius yra opozicinės partijos "Tėvynės Sąjunga — Lietuvos krikščionys demokratai" narys, kurios parlamentarai yra žinomi dėl savo rusofobinių pareiškimų ir radikaliais pareiškimais valdančiosios partijos "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" atžvilgiu.

  Europos Tarybos Generalinis sekretorius renkamas penkerių metų kadencijai. Šiuo metu organizacijai vadovauja buvęs Norvegijos ministras pirmininkas Thorbjornas Jaglandas, kurio kadencija baigiasi 2019 metais.

  Dar šia tema

  Buvęs Lietuvos premjeras pristatė Ukrainos integracijos į ES planą
  Kubilius ketina balotiruotis į Europos Tarybos Generalinio Sekretoriaus postą
  Europos Tarybos generalinis sekretorius pareiškė apie "Ruxit" grėsmę
  Tegai:
  Rusija, Europos Taryba, Lietuva, Andrius Kubilius

  Svarbiausios temos