19:28 2020 Balandžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.0936
 • RUB86.4750
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  74

  "Miestelio" mąstymas neleidžia Baltijos šalių politikams užimti aukštų pozicijų Europos politinėse organizacijose, mano analitikas Aleksandras Nosovičius

  VILNIUS, gruodžio 29 — Sputnik. Lietuvos vyriausybė nusprendė į Europos Tarybos Generalinio sekretoriaus postą pateikti buvusio Lietuvos ministro pirmininko, konservatoriaus Andriaus Kubiliaus kandidatūrą. Pats jis kol kas atsargiai vertina savo šansus laimėti. Kubiliaus teigimu, jam gali trukdyti "Rusijos veiksnys".

  Interviu Sputnik Lietuva ekonomistas ir politikos analitikas Aleksandras Nosovičius papasakojo, kad Baltijos šalių ir Lenkijos politikai turi "miestelio" mąstyseną, nes visas problemas sieja su Rusija.

  "Kubilius — tai numuštas lakūnas. Jis neturi jokių šansų ateiti į valdžią Europoje, nes jis naudojasi absoliučios daugumos lietuvių, tiek likusių Lietuvoje, tiek išvykusių, neapykanta. O štai jo pagrindinė korta — kova su Rusija, Rusijos sutramdymas, "Rusijos grėsmė" ir taip toliau — daro jo paskyrimą į Europos Tarybos postą labai abejotiną. Nes visi šie Rytų Europos politikai (Lenkijos, Baltijos šalių) pralaimi paskyrimo į tokius aukštus postus metu. Nes visos ES užsienio politikos valdymas, svarbių postų užėmimas JTO, OBSE numato tarptautinės politikos vizijos masto platumą, o ne miestelio fobijas apie tai, kad yra tik Rusija, kuri grasina savo kaimynams, ir niekas daugiau neegzistuoja", — pasakė analitikas.

  Pasak Nosovičiaus, prieš Rusiją neigiamai nusiteikę politikai neturi šansų užimti aukštus postus Europos Taryboje, nes tarptautinėje arenoje tenka skaitytis su Rusijos Federacija.

  "Kai tik prasideda pokalbis apie pasaulinę politiką ir kitus tarptautinius dalykus, paaiškėja, kad be Rusijos šiuo atžvilgiu niekur. Jos įtaka Eurazijos procesams yra labai didelė, ir joks Kubilius nepakeis šios situacijos. ES skirti tokius rusofobus kaip Kubilius arba Grybauskaitė į aukštas pareigas Europos Taryboje ar Europos Komisijoje yra nuostolinga. Būtent dėl šių priežasčių aš abejoju, kad Kubilius galės užimti šitą postą", — pareiškė politikos analitikas.

  Dar šia tema

  Seimo nariai skundžiasi koordinuota kibernetine ataka
  Kubilius ketina balotiruotis į Europos Tarybos Generalinio Sekretoriaus postą
  Tegai:
  ES, rusofobija, Lietuva, Europos Taryba, Andrius Kubilius

  Svarbiausios temos