08:34 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  65

  Šalyse, besiribojančiose su Rusija, tęsiasi karo veiksmų teatro įrengimas. NATO vertina Baltijos šalis ir Lenkiją kaip galimybę dislokuoti naujus karinius vienetus, mano karo ekspertas Igoris Koročenko

  VILNIUS, gruodžio 29 — Sputnik. JAV ir NATO pastaruoju metu didina karinės parengties veiklą prie Rusijos sienų. Tai paskelbė Rusijos karinio jūrų laivyno vadas admirolas Vladimiras Koroliovas. Pasak jo, Vašingtonas ir jo sąjungininkai plečia priešraketinės gynybos sistemas ir karinę infrastruktūrą.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija neketina nieko pulti, bet NATO išnaudoja Vakarų politikų pareiškimus apie "Rusijos grėsmę", siekdama stiprinti savo karinį buvimą netoli Rusijos sienų, ypač Lenkijoje ir Baltijos šalyse.

  Interviu Radijo Sputnik karo ekspertas, žurnalo "Nacionalnaja oborona" vyriausiasis redaktorius Igoris Korotčenko pažymėjo, kad šalyse, besiribojančiose su Rusija, tęsiasi karo veiksmų teatro įrengimas.

  "Lietuva, Latvija, Estija, Lenkija — štai, tiesą sakant, tos teritorijos, kuriose prireikus turėtų būti dislokuoti nauji kariniai vienetai ir Šiaurės Atlanto aljanso puolimo komponentai. Labai didelį nerimą kelia, beje... Visų pirma, žinoma, tai yra Baltijos šalių ir Lenkijos karinių aerodromų tinklo (galinčio priimti NATO taktinę aviaciją, kuri sugeba nešti naujos modifikacijos branduolinius ginklus, kuriuos amerikiečiai atvežė į Europą ir tokiu būdu atnaujino savo branduolinį arsenalą Senojo žemyno teritorijoje) modernizavimas", — sakė ekspertas.

  Korotčenko pabrėžė, kad NATO ir JAV pratybos prie Rusijos sienų tampa vis agresyvesnės, tačiau Maskva neskelbia nieko militaristiško.

  JAV "užlauš rankas" Baltijos šalių lyderiams, bet užkirs kelią nusiginklavimui >>

  "Mes matome, kad nėra jokių grėsmių, Rusijos vadovybės neskelbia militaristinių pareiškimų. Siekiant užtikrinti mūsų šalies saugumą, yra aiškus nuoseklus darbas, rizikos suvokimas, grėsmės ir užduočių nustatymas, visų pirma Rusijos ginkluotosioms pajėgoms, gynybos pramonei. Pirmiausia tai, kad Rusijos kariuomenė ir karinis jūrų laivynas būtų pasirengę bet kuriuo metu (ypač staigios agresijos sąlygomis) imtis greitų ir veiksmingų atsakomųjų veiksmų. Ir tai yra mūsų (Rusijos — Sputnik) pasirengimas, kurį sudaro ir svarbiausias Rusijos karinės galios komponentas — strateginės branduolinės pajėgos... Jų pasirengimas pasipriešinti — geriausias neutralizacijos planas iš visų tų planų, rengiamų Vakarų būstinėje", — sakė jis.

  Dar šia tema

  Kodėl Baltijos valstybės pasirengusios būti "JAV ginklanešiu"
  Teigiama, kad pratybų "Zapad" metu buvo mokoma panaudoti branduolinį ginklą
  JAV pasinaudos Baltijos šalių demografine krize
  Tegai:
  aerodromas, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos