05:45 2019 Birželio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1234
 • RUB72.1432
  Dėžė rinkimams

  "Socdarbiečiai" papasakojo, ką parems prezidento ir mero rinkimuose

  © Flickr/ CC BY-NC 2.0
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  8701

  Pasak partijos nario Juozo Bernatonio, kandidatai iš LSDDP bus iškelti beveik visose pagrindinėse Lietuvos savivaldybėse

  VILNIUS, sausio 2 — Sputnik. Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP) svarsto, ką paremti trijuose rinkimuose, kurie šiemet vyks respublikoje, tačiau kai kuriuos kandidatus jau nustatė, pasakė interviu LRT partijos rinkimų štabo vadovas Juozas Bernatonis.

  Lietuvos Respublikoje kovo mėnesį vyks savivaldybių rinkimai, o gegužės mėnesį — prezidento rinkimai ir balsavimas į Europos Parlamentą.

  Pasak Bernatonio, dabar LSDDP jau suformavo savo kandidatų į savivaldą sąrašus 29-iose savivaldybėse, didžioji dalis kandidatų yra partijos nariai.  Partija kandidatus iškėlė visose penkiose didžiųjų miestų savivaldybėse, išskyrus Kauno rajoną.

  Vilniaus mero rinkimuose "socdarbiečiai" ketina paremti buvusį Lietuvos sostinės vadovą Artūrą Zuoką, o Kaune — antros mero kadencijos siekiantį Visvaldą Matijošaitį. Kaip priminė Bernatonis, LSDDP mano, kad jo sugrįžimas iš esmės pagerintų situaciją miesto savivaldybėje, įvertinant jo nuveiktus darbus, patirtį ir pristatytą ateities Vilniaus viziją.

  Kalbant apie rinkimus Klaipėdoje, kol kas "socdarbiečiai" neapsisprendė dėl kandidato, tačiau neatmetama galimybė, kad jie parems "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos" kandidatą — Klaipėdos uosto direktorių Arvydą Vaitkų.

  Šiaulių mero rinkimuose partijai atstovaus Andrius Šedžius, kuris, pasak Bernatonio, turi gerų šansų patekti į antrąjį turą, o Panevėžio mieste — Petras Narkevičius, buvęs Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas.

  "Ten kova bus įdomi, nes aiškaus favorito nėra", — pažymėjo Bernatonis.

  Su Europos Parlamento rinkimais taip pat daug kas neaišku. Pasak Bernatonio, į kitų partijų sąrašus savo kandidatų partija siūlyti neplanuoja, todėl greičiausiai sudarys savo atskirą sąrašą.

  Kaip papasakojo "socdarbiečių" rinkimų štabo vadovas, su kandidatais į prezidento rinkimus Lietuvoje taip pat yra neaiškumų.

  "Mūsų partijai, kuri negauna biudžetinio finansavimo, treji rinkimai finansiškai yra labai didelis iššūkis per vienerius metus. Todėl mes turime pasiskaičiuoti ir savo tam tikras jėgas. Jeigu nebus iškeltų tinkamų kandidatų į prezidentus kairiajame sparne, tai, aišku, kelsime savo", — pasakė Bernatonis.

  Politikas neatmetė galimybės, kad LSDDP galėtų paremti dabartinį ministrą pirmininką Saulių Skvernelį ir Lietuvos užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių, jei jie nuspręs balotiruotis į pagrindinį postą respublikoje. Bernatonis taip pat pareiškė, kad partija yra pasirengusi paremti buvusį Vyriausybės vadovą Algirdą Butkevičių, tačiau šis vėliau pareiškė, kad apie dalyvavimą prezidento rinkimuose šiuo metu negalvoja.

  "Aš manau, kad galėtume (remti Skvernelio kandidatūrą į prezidentus — Sputnik), kadangi mes pozityviai vertiname ir premjero veiklą, ir bendradarbiavimą su juo. Bet aš manau, jeigu jis bus kandidatu keliamas, jis bus remiamas platesnių politinių jėgų, visuomenės", — padarė išvadą Bernatonis.

  Kol kas pagrindine intriga išlieka, ką iškels valdančioji "valstiečių" partija. Labiausiai tikėtinu kandidatu daugelis laiko Vyriausybės vadovą. Gruodžio pabaigoje, tebevykstant mokytojų streikui, Skvernelis užsiminė, kad susiklosčiusioje situacijoje jis vis labiau susimąsto apie dalyvavimą prezidento rinkimuose.

  Lietuvos Respublikos prezidentai
  © Sputnik /
  Lietuvos Respublikos prezidentai
  Tegai:
  Lietuva, rinkimai

  Svarbiausios temos