21:36 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1290
 • RUB80.8888
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (265)
  53

  Vokietijos vyriausybės atstovas ryšiams su Rusija Dirkas Vizė mano, kad taip yra dėl "Rusijos atsakomybės už 2018 metų incidentus visame pasaulyje"

  VILNIUS, sausio 4 — Sputnik. Rusijos ir Vokietijos santykiai 2019 metais smarkiai pablogės, pareiškė Vokietijos vyriausybės atstovas ryšiams su Rusija Dirkas Vizė interviu  Pfälzische Merkur.
  Jo nuomone, taip gali nutikti todėl, kad 2018 metais Maskva neva vykdė labai nenuspėjamą politiką.

  "Kalbėdamas apie pasaulines problemas santykiuose su Rusija esu skeptiškai nusiteikęs. Mes susidursime su staigiu santykių pablogėjimu", — sakė Vizė.

  Be to, politikas mano, kad taip yra dėl "Rusijos atsakomybės už 2018 metų incidentus visame pasaulyje".

  "Susidūrėme su buvusio šnipo Skripalio apnuodijimu. Vėliau Maskva surengė ginklavimosi varžybas — Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų (INF) sutartis gali būti nutraukta. Ir šį klausimą turėsime intensyviai spręsti naujaisiais metais. Ir, žinoma, aš prisimenu pavojingą jėgos demonstravimą Azovo jūroje. Todėl pareiškiu, kad šiais metais santykiai su Rusija pablogės", — teigė Vizė.

  Tačiau kartu jis pridūrė, kad šalių pilietinės visuomenės srityje planuojama intensyviai keistis patirtimi, visų pirma jis pabrėžė Peterburgo dialogą, kuris, pasak jo, suteiktų daug galimybių bendradarbiauti mokslo srityje.

  Be to, Vizė įvardijo sąlygas, kurias įvykdžius Europos Sąjunga gali sušvelninti sankcijas Maskvai. Pasak politiko, tai susiję su Minsko susitarimų, kurie nuolat pažeidžiami, įgyvendinimu.

  "Mes visuomet tvirtinome: jei bus pasiekta pažanga įgyvendinant Minsko susitarimus, galime kalbėti apie sankcijų sušvelninimą. Deja, visiško susitaikymo iki šiol nėra. Net paliaubų režimas, paskelbtas stačiatikių Kalėdų proga, dėl kurio pavyko susitarti ESBO atstovams, pačią pirmą dieną buvo pažeistas", — sakė Vizė, tačiau dėl to nepateikė kaltinimų Rusijai.

  2018 metų kovo 4 dieną buvęs GRU pareigūnas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija buvo apnuodyti Solsberyje, dėl to kilo didelis tarptautinis skandalas. Londonas pareiškė, kad Rusija yra incidento kaltininkė, Maskva kategoriškai tai neigia.

  Lapkričio pabaigoje trys Ukrainos laivyno laivai pažeidė Rusijos sieną ir įplaukė iš Juodosios jūros į Kerčės sąsiaurį. Jie pavojingai manevravo ir nevykdė teisėtų sienos apsaugos pareigūnų reikalavimų, todėl buvo sulaikyti, o Ukrainos jūreiviai buvo suimti. Vladimiras Putinas pakomentavo incidentą, susiedamas jį su žemu dabartinio Ukrainos prezidento Petro Porošenko reitingu rinkimų išvakarėse.

  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  © Sputnik /
  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (265)

  Dar šia tema

  Bundestagas paaiškino, kodėl Europa negali išsiversti be Rusijos
  Bundestagas paragino grąžinti Rusiją į G8, kad būtų atsvara JAV
  Bundestagas abejoja Maskvos prisidėjimu prie Skripalių bylos
  Vokiečiai siūlo supaprastinti vizų režimą rusams iki 25 metų amžiaus
  Tegai:
  atsakomybė, Rusija, Vokietija

  Svarbiausios temos