04:43 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0790
 • RUB68.8060
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  152

  Juolab, kad Lietuva jau gauna pagalbą iš NATO, mano ekspertas Rostislavas Iščenko

  VILNIUS, sausio 6 — Sputnik. Jungtinės Amerikos Valstijos ketina suteikti Ukrainos laivybai papildomą pagalbą, kuri sieks dešimtis milijonų dolerių. Pasak Valstybės departamento atstovo Roberto Paladino, Jungtinė Karalystė ir Lietuva kartu su Vašingtonu pažadėjo remti Kijevą.

  krainos laivų sulaikymas, archyvinė nuotrauka
  © Photo : Пресс-служба пограничного управления ФСБ РФ по Республике Крым

  Pasak "The Washington Examiner", Baltijos šalių politikai mano, kad ši suma yra nepakankama. Vieno iš Baltijos šalių diplomatų teigimu, JAV "nesikišimo politika" tapo "malonia melodija Putino ausims".

  Interviu Sputnik Lietuva Sisteminės analizės ir prognozavimo centro pirmininkas Rostislavas Iščenko sakė, kad visa JAV "pagalba" Ukrainai — tai du patruliniai laivai ir jų pristatymo priemonės.

  "Atiduos tai, kas sena, nereikalinga, kas dar gali praversti Ukrainai. Žinote, kaip kas nors išmeta televizorių į šiukšliadėžę, ir kažkas jį pasiima iš šiukšlių. Kiek aš žinau, benamiai, kurie lankosi šiuose sąvartynuose, kažkaip susitaria tarpusavyje. Manau, kad civilizuotos valstybės tuo labiau gali susitarti, kas ką gaus pirmas. Lietuva gauna pagalbą NATO viduje. Manau, kad ji gali reikalauti mažiau atskiros pagalbos iš Amerikos", — pažymėjo ekspertas.

  Po incidento Kerčės sąsiauryje, kai trys Ukrainos laivyno laivai pažeidė Rusijos sieną, Vašingtonas skirs Kijevui dešimt milijonų JAV dolerių.

  Anksčiau keletas JAV senatorių pareikalavo iš Trampo surengti tarptautinę operaciją prieš Rusiją Juodojoje jūroje, kad būtų užtikrinta "navigacijos laisvė" ir remiamos "tarptautiniu mastu pripažintos sienos".

  Europos Sąjunga Ukrainai nepateikė jokios centralizuotos pagalbos ir atsisakė sugriežtinti sankcijas prieš Rusiją dėl incidento Kerčės sąsiauryje. Lietuva tapo vienintele ES šalimi, kuri įvedė sankcijas keliems Rusijos piliečiams.

  Dar šia tema

  JAV priėmė rezoliuciją, smerkiančią Rusijos veiksmus Kerčės sąsiauryje
  Europos Federacija ar nacionalinė valstybė — ką rinktis Lietuvai
  Tegai:
  NATO, parama, Ukraina, Lietuva

  Svarbiausios temos