07:18 2019 Birželio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1388
 • RUB71.4389
  Lietuvos URM, archyvinė nuotrauka.

  Ukrainos užsienio reikalų ministras dalyvaus kasmetiniame "Sniego susitikime"

  © Photo: Lithuanian Ministry of Foreign
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  2101

  "Sniego susitikimas" yra neformalus saugumo politikos ekspertų susitikimas, kuriame aptariami pagrindiniai transatlantinei bendruomenei kylantys iššūkiai ir atsakas į juos

  VILNIUS, sausio 9 — Sputnik. Linas Linkevičius sausio 10 dieną Vilniuje susitiks su Ukrainos užsienio reikalų ministru Pavlo Klimkinu, atvykstančiu į tradicinį saugumo politikos ekspertų "Sniego susitikimą", praneša Užsienio reikalų ministerija.

  Lietuvos ir Ukrainos ministrai susitikime aptars dvišalio bendradarbiavimo, Ukrainos europinės darbotvarkės ir tarptautinės politikos aktualijas, ypatingą dėmesį skirs sankcijų dėl "tebesitęsiančios Rusijos agresijos prieš Ukrainą", situacijos Azovo jūroje, Rusijos "neteisėtai sulaikytų Ukrainos jūreivių" išlaisvinimo klausimams.

  Susitikimo metu Lietuvoje viešinti vaikų iš Ukrainos grupė pristatys tarptautinį socialinį projektą "Gerumo knyga", prie kurio prisijungė daugiau nei 300 tūkst. vaikų ir suaugusiųjų iš visos Ukrainos. "Gerumo knyga" jau yra įteikta Popiežiui Pranciškui, Konstantinopolio patriarchui Baltramiejui, užsienio valstybių vadovams.

  "Sniego susitikimas" yra neformalus saugumo politikos ekspertų susitikimas, kuriame aptariami pagrindiniai transatlantinei bendruomenei kylantys iššūkiai ir atsakas į juos. Šiemet dvyliktąjį kartą organizuojamas renginys vyks sausio 10–11 dienomis. Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavlo Klimkinas "Sniego susitikime" dalyvaus pirmą kartą. 

  Dvyliktajame "Sniego susitikime" iš viso dalyvaus daugiau nei 100 aukšto rango diplomatų, patarėjų, parlamentarų, analitinių ir tyrimo centrų tarptautinės ir saugumo politikos ekspertų iš beveik 15 šalių, NATO ir ES institucijų. Renginį atidarys Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

  Dar šia tema

  Nesugebėjimas sustabdyti Astravo AE statybų tapo metų nesėkme — URM
  Rusija neatsisakė santykių su Ukraina, teigia Lavrovas
  Vilnius — ne pasaulio centras: kaip URM vadovą užgriuvo baisus nusivylimas
  Tegai:
  "Sniego susitikimas"

  Svarbiausios temos