04:58 2021 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  69

  Maskvai svarbu, kad pretendentas į Lietuvos vadovo postą savo politiką formuotų, vadovaudamasis Lietuvos visuomenės strateginiais interesais, tiki ekspertas Andrejus Kortunovas

  VILNIUS, sausio 9 — Sputnik. Lietuva pareiškė, kad "Rusijos kibernetinės atakos" gali "paveikti" būsimų rinkimų respublikoje eigą ir rezultatus. Antradienį metinė grėsmės ataskaita buvo peržiūrėta Valstybės gynybos tarybos posėdyje.

  Tuo tarpu prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžė, kad Lietuva "yra pakankamai atspari tokioms grėsmėms, atitinka aukštus kibernetinio saugumo standartus".

  Interviu Sputnik Lietuva Rusijos tarptautinių reikalų tarybos generalinis direktorius Andrejus Kortunovas pažymėjo, kad Vakarai turi savą neva Rusijos siekiamų tikslų versiją.

  "Jei anksčiau sakydavo, kad Rusija remia tam tikrus kandidatus, kurie galėtų palaikyti rusų poziciją tam tikrais Kremliui svarbiais klausimais, dabar sakoma, kad Rusijos tikslas nėra remti kurį nors kandidatą, o siekis "sunaikinti Vakarų demokratijos instituciją". Lietuvoje nėra prorusiškų kandidatų. Tiesą sakant, Rusijai svarbu turėti ne prorusišką, o prolietuvišką kandidatą. Tokį kandidatą, kuris siektų ne dabartinių konjunktūrinių tikslų, o savo politiką pagrįstų strateginiais Lietuvos visuomenės, rinkėjo ir Lietuvos, kaip valstybės, interesais", — sakė jis.

  Lietuvos iniciatyva ES jau kuriamos kibernetinės greitojo reagavimo pajėgos, kurios gali prisidėti identifikuojant kibernetinių atakų kaltininkus.

  Šias metais Lietuvoje vyks treji rinkimai: savivaldybių tarybų — kovo 3 dieną, šalies prezidento — gegužės 12 dieną, Europos Parlamento — gegužės 26 dieną.

  Dar šia tema

  Ką ateinantys metai atneš Lietuvai?
  Siūlomos pataisos, kurios neleis Titovui dalyvauti savivaldos rinkimuose
  Tegai:
  Lietuvos prezidento rinkimai, Lietuva, Rusija

  Svarbiausios temos