08:30 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1726
 • RUB86.6018
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  44

  Iniciatyvinė grupė savo siekį aiškina sumažėjusiu Lietuvos gyventojų skaičiumi

  VILNIUS, sausio 11 — Sputnik. Ketvirtadienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) įregistravo 18 piliečių iniciatyvinę grupę privalomajam referendumui surengti, rašoma VRK pranešime žiniasklaidai.

  Referendumą siekia surengti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) nariai, kurie nori pakeisti Konstituciją, kad Lietuvoje būtų renkami ne 141, o 121 Seimo narys.

  "Vyriausioji rinkimų komisija nusprendė išduoti piliečių parašų rinkimo lapus 2019 metų sausio 16 dienos ir nustatė, kad per 6 mėn. nuo parašų rinkimo lapų išdavimo turi būti surinkta 300 000 rinkimų teisę turinčių Lietuvos Respublikos piliečių parašų", — rašoma pranešime.

  "Valstiečiai" savo siūlymą mažinti Seimo narių skaičių iki 121 aiškina tuo, kad sumažėjo šalies gyventojų skaičius. 1992 metais, kai buvo priimta Konstitucija, Lietuvoje gyveno 3,7 mln. gyventojų, šiuo metu — 2,8 mln.

  Norint pakeisti Konstituciją, reikia, kad per priėmimą už tai balsuotų ne mažiau kaip 94 Seimo nariai. Dėl Konstitucijos pataisų priėmimo balsuojama du kartus su trijų mėnesių pertrauka, abu kartus "už" turi būti ne mažiau kaip du trečdaliai Seimo narių.

  Dar šia tema

  Ką ateinantys metai atneš Lietuvai?
  Tegai:
  Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), Seimo nariai, referendumas

  Svarbiausios temos