19:59 2020 Birželio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB76.8001
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  114

  Poligonų ir karinių mokymų teritorijos plečiamos, siekiant sudaryti tinkamas sąlygas treniruotis tiek Lietuvos, tiek į šalį atvykstantiems sąjungininkų kariams

  VILNIUS, sausio 11 — Sputnik. Tęsiama Lietuvos karinių poligonų ir karinių mokymo teritorijų plėtra, praneša Krašto apsaugos ministerija.

  Gen. Silvestro Žukausko poligono Pabradėje teritoriją numatoma didinti nuo 2220,1 ha iki 4985,15 ha, o mokymo teritoriją — nuo 6265,89 ha iki 12528,70 ha.

  Poligonų ir karinių mokymų teritorijos plečiamos, siekiant sudaryti tinkamas sąlygas treniruotis tiek Lietuvos, tiek į šalį atvykstantiems sąjungininkų kariams. Nauji mokymo laukai įrengiami gerinant kariuomenės kovinio rengimo infrastruktūrą — šaudyklos pritaikomos naujai įsigyjamoms ginklų sistemoms, įrangai. Kartu užtikrinami didėjantys sandėliavimo, priimančiosios šalies paramos teikimo poreikiai.

  Įgyvendinus gen. Silvestro Žukausko poligono plėtros projektą, kariai galės atlikti bataliono dydžio kovinės grupės manevrus ir kovinį šaudymą su pėstininkų kovos mašinomis ir tankais, treniruotis paramos iš oro vykdymą. Taip pat treniruoti artilerijos vienetus ir vykdyti kitas užduotis, kurias iki šiol buvo sudėtinga atlikti dėl riboto poligono dydžio ir infrastruktūros stokos.

  Lietuvos kariuomenės poligonų plėtra pradėta vykdyti dar 2014 metais, įvertinus Lietuvos ir sąjungininkų poreikius pratyboms ir treniruotėms. Be pagrindinių poligonų Gaižiūnuose ir Pabradėje, taip pat rengiami ir Generolo Kazio Veverskio (Kazlų Rūda), Rokų (Kaunas), Kairių (Klaipėda), Pagudonės (Telšių r.) poligonų plėtros planai.

  Poligonų plėtros ir infrastruktūros gerinimo projektai finansuojami ne tik iš nacionalinių, bet lygiomis dalimis ir iš NATO saugumo investicijų programos (NSIP) ir JAV Europos saugumo užtikrinimo iniciatyvos. Taip pat savo lėšomis prisideda ir NATO priešakinių pajėgų bataliono veikloje Lietuvoje dalyvaujančios šalys.

  Vokietija investuos milijoną eurų į Pabradės poligono vystymą>>

  Pagrindiniai projektai šiuo metu yra vykdomi dviejuose valstybinės svarbos pripažintuose objektuose — Generolo Silvestro Žukausko poligone, Pabradėje, ir šalia Ruklos esančiame Gaižiūnų poligone. Plėtros darbus šiuose poligonuose planuojama baigti iki 2022 metų — visiškai parengti ir atitinkantys NATO reikalavimus karių rengimui vykdyti.

  Dar šia tema

  Lietuvoje nuo rugsėjo bus rengiami dronų specialistai
  Lietuvos kariuomenės infrastruktūros darbams skirta apie 47 mln eurų
  Lietuvišką žemę drebins NATO raketos
  Mirties kilpa: militarizacija Lietuvai nežada nieko gero
  Kazlų Rūdos poligone įrengtoje aviacijos šaudykloje pratybos planuojamos dar šį rudenį
  Tegai:
  Lietuva, poligonai

  Svarbiausios temos