12:08 2019 Gruodžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930
  Vokietijos URM, archyvinė nuotrauka.

  Vokietijos URM pavadino JAV ambasadoriaus laiškus dėl "Nord Stream-2" provokacija

  © Sputnik / Игорь Зарембо
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  29

  Grenelas išsiuntė laiškus kelioms Vokietijos bendrovėms ir nurodė, kad JAV gali taikyti sankcijas dėl paramos vamzdyno statybai

  VILNIUS, sausio 14 — Sputnik. Vokietijos užsienio reikalų ministerija apibūdino JAV ambasadoriaus Vokietijoje Richardo Grenelo laiškus Vokietijos kompanijoms, dalyvaujančioms projekte "Nord Stream-2", kaip eilinę provokaciją, praneša Handelsblatt.

  Anksčiau žiniasklaida pranešė, kad Grenelas išsiuntė laiškus kelioms Vokietijos bendrovėms ir nurodė, kad JAV gali taikyti sankcijas dėl paramos vamzdyno statybai. Ambasadoriaus atstovas paaiškino, kad tai ne grasinimai, o "aiški JAV politikos išraiška".

  Pasak laikraščio, laiškus gavusios bendrovės kreipėsi į Užsienio reikalų ministeriją. URM patarė į laiškus neatsakyti.

  Žurnalo "Spiegel" duomenimis, pirmadienį Federalinė kanceliarija ir Vokietijos užsienio reikalų ministerija ketina aptarti, ar verta reaguoti į vis naujas Grenelo provokacijas, ir kokia turėtų būti reakcija.

  Dujotiekis "Nord Stream-2"

  Projektas "Nord Stream-2" apima dvi dujų tiekimo linijas, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų per metus, nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją. Projektui aktyviai priešinasi Ukraina, kuri bijo prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito, daugelis Europos šalių (įskaitant Lenkiją, Latviją ir Lietuvą) ir JAV, ragindama ES naudoti suskystintas gamtines dujas.

  JAV ambasadorius Vokietijoje pranešė apie galimas sankcijas dėl "Nord Stream-2">>

  JAV yra pagrindinės projekto priešininkės ir nuolat ragina Europos šalis jį atšaukti. Vašingtonas ketina tiekti savo SGD į Europą. Projektui "Nord Stream-2" taip pat nepritaria Lietuva, Latvija, Lenkija ir Ukraina, kuri bijo prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad "Nord Stream-2" yra ne politinis, o ekonominis projektas.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"

     Dar šia tema

  "Dramblys ir blusa": kaip Lietuvos prezidentė kovojo su "Shell" vadovu
  Rusijos ambasadorius: Austrija tiki sėkmingu "Nord Stream-2" įgyvendinimu
  Ragina apvogti, kad Rusija išsigąstų: ką slepia "Nord Stream-2" oponentai
  Tegai:
  sankcijos, JAV, Vokietija

  Svarbiausios temos