09:25 2021 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  84

  Anot politikų, yra tikimybė, kad "Huawei" technologinėje įrangoje paliktos vadinamosios "landos", kurios gali būti panaudotos šnipinėjimo ar netgi sabotažo tikslais

  VILNIUS, sausio 14 — Sputnik. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Laurynas Kasčiūnas ir Audronius Ažubalis kreipėsi į Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamentą ir Nacionalinį kibernetinio saugumo centrą dėl Kinijos informacinių ir ryšio technologijų kompanijos "Huawei" dalyvavimo plėtojant 5G ryšį Lietuvoje, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Parlamentarų teigimu, įvairios valstybės, įskaitant Jungtinę Karalystę, Vokietiją, Norvegiją, yra išreiškusios susirūpinimą dėl "Huawei" technologijų naudojimo kuriant naujos kartos 5G ryšio tinklus.

  "Neatmestina galimybė, kad "Huawei" technologinėje įrangoje paliktos vadinamosios "landos", kurios ilgainiui gali būti panaudotos bandant prieiti prie informacijos, šnipinėjimo ar netgi sabotažo tikslams", — rašto motyvus aiškino Audronius Ažubalis.

  "Atsižvelgiant į visa tai, prašome Lietuvos saugumo tarnybų įvertinti "Huawei" technologinių produktų patikimumą kibernetinio saugumo požiūriu, jų dalyvavimo naujos kartos 5G ryšio Lietuvoje diegimo procesuose rizikas ir paplitimą ypatingos svarbos informacinės infrastruktūros objektuose, t. y. norėtume sužinoti, kokie konkrečiai ypatingos svarbos infrastruktūros objektai remiasi "Huawei" technologine įranga ir ar tai nekelia grėsmės Lietuvos nacionaliniam saugumui", — teigė Kasčiūnas.

  Praeitų metų gruodžio mėnesį 5G ryšį Lietuvoje įjungė telekomunikacijų bendrovė "Telia". Pirmosios dvi "Telia" 5G ryšio stotys įdiegtos Vilniuje — Žvėryne, kur didelė verslo centrų koncentracija, ir Saulėtekyje, kur susitelkę mokslo centrai.

  Dar šia tema

  Neonacių bendras Kasčiūnas, arba vienos korupcinės bylos istorija
  Kasčiūnas prašo išsiaiškinti, kodėl "Forum Cinemas" rodo filmuką rusų kalba
  Kasčiūnas pasiūlė įtraukti Timatį į nepageidaujamų asmenų sąrašą
  Tegai:
  Huawei, Audronius Ažubalis, Laurynas Kasčiūnas

  Svarbiausios temos