06:24 2019 Birželio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1234
 • RUB72.1432
  Buvęs SEB banko vadovo patarėjas Gitanas Nausėda

  Tarp partijų ir Lietuvos prezidentės nėra dialogo, pareiškė Nausėda

  © Photo: Vytauto Didžiojo universitetas
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  31 0 0

  Kandidatas į respublikos vadovo postą pridūrė, kad ketina atkurti šį bendravimą, atvirai kalbėdamasis su partijomis

  VILNIUS, sausio 14 — Sputnik. Tarp politinių partijų ir Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės nėra dialogo, pareiškė buvęs SEB banko vadovo patarėjas Gitanas Nausėda Žinių radijo eteryje.

  Pasak jo, nors Lietuvos vadovė ir sako apie partijų būtinumą demokratijai, tačiau šiuo metu nėra balanso tarp jų ir prezidento institucijos.

  "Šiuo metu mes matome, kad tas dialogas tarp partijų ir prezidentūros yra nutrūkęs, matyt, yra abipusių nuoskaudų, ir aš norėčiau, kad šitas dialogas būtų atkurtas, pirmiausia, atvirai kalbant su partijomis. Svarbiausia, jeigu tu ketini siekti, kad partijos dalyvautų ir neštų gėrį Lietuvai, tai turi eiti į susitikimą su partijomis ne tuščiomis rankomis, ne su kavos puodeliu, o eiti su labai konkrečiais tikslais, kurie tuose susitikimuose turėtų būti išryškinti, tai yra, pirmiausia, ilgalaikės programos ir strategijos", — pareiškė politikas.

  Tuo pat metu nepriklausomo kandidato statusas Lietuvos prezidento rinkimuose, pasak Nausėdos, leidžia jam atvirai ir sąžiningai kurti konstruktyvų dialogą su partijomis.

  Lietuvos prezidento rinkimai vyks 2019 metų gegužės mėnesį. Praėjusios savaitės pabaigoje vyko pirmieji debatai, kuriuose dalyvavo šeši kandidatai: ekonomistas Gitanas Nausėda, Seimo narė Aušra Maldeikienė, filosofas Arvydas Juozaitis, europarlamentaras Petras Austrevičius, parlamentarė Ingrida Šimonytė ir Seimo narys Naglis Puteikis. Ekspertai įvertino kandidatų pasirodymus ir pažymėjo, kad geriausiai pasirodė Maldeikienė ir Šimonytė, kurių atsakymai buvo labiau argumentuoti.

  Lietuvos Respublikos prezidentai
  © Sputnik /
  Lietuvos Respublikos prezidentai

  Dar šia tema

  Ekspertas: Rusija yra suinteresuota prolietuvišku kandidatu rinkimuose
  Šimonytė atskleidė pagrindinį savo prezidentavimo uždavinį
  Puteikis dalyvaus ne tik prezidento, bet ir mero rinkimuose
  Karbauskis atskleidė, ką "valstiečiai" iškels kaip savo kandidatą į prezidentus
  Grybauskaitė pasirūpins, kad rinkimai Lietuvoje vyktų "taip, kaip reikia"
  Tegai:
  partijos, prezidento rinkimai, Lietuva

  Svarbiausios temos