20:59 2019 Rugpjūčio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1065
 • RUB72.9469
  Algirdo Paleckio palaikymo akcija prie Lietuvos ambasados Rygoje

  Baltijos šalių sostinėse įvyko Paleckio palaikymo piketai

  © Sputnik / Sergey Melkonov Sergey Melkonov
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  "Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje (25)
  70453

  Protesto akcijų dalyviai reikalavo paleisti Lietuvos politiką ir sustabdyti žmogaus teisių gynėjams daromą spaudimą

  VILNIUS, sausio 14 — Sputnik. Baltijos šalių sostinėse įvyko buvusio Socialistų liaudies fronto lyderio, Lietuvos politiko Algirdo Paleckio, sulaikyto dėl kaltinimo "šnipinėjimu", palaikymo akcijos.

  Kaip interviu Sputnik Lietuva pasakojo akcijos Vilniuje organizatorius, visuomeninis veikėjas Giedrius Grabauskas, mitingas prie Seimo pastato įvyko ramiai, tačiau atėjo ir tų, kurie laikosi priešingos pozicijos.

  "Mes išsakėme savo poziciją ir reikalavimus: paleiskite Paleckį, Jurijų Melį (Rusijos pilietis, suimtas 2014 metais Lietuvoje — Sputnik) ir kitus. Mes, žinoma, esame už taiką, už normalų požiūrį, prieš pavojingus procesus, tokius kaip Holokausto dalyvių šlovinimas, prieš žmogaus teisių pažeidimus, kurie pasireiškia tuo, kad draudžiamos kai kurios knygos. <...> Atėjo žmonės, kurie neva mūsų pusėje — vieni stovėjo ant laiptų, kiti stovėjo apačioje. Susidūrimų nebuvo, jie tiesiog surengė kažkokį antipiketą", — papasakojo visuomeninis veikėjas.

  Pasak Grabausko, tai, kas vyksta Lietuvoje, primena Ukrainą. Jis pabrėžė, kad respublikoje daromas "griežtas spaudimas opozicijai ir žmogaus teisių gynėjams".

  Paleckio palaikymo mitingai taip pat įvyko Latvijoje ir Estijoje.

  Paleckio palaikymo mitingas: trys dešimtys neabejingųjų tylos vandenyne >>

  Taline piketą surengė neatstovaujama parlamente Estijos kairiųjų partija, praneša "Sputnik Estija". Jis įvyko prie Lietuvos ambasados pastato. Akcijos dalyviai rankose laikė plakatus su Paleckio nuotraukomis ir reikalavimais jį paleisti.

  Rygoje toks pats mitingas, kurį surengė Latvijos antinacistinis komitetas, remiamas Latvijos rusų sąjungos, įvyko šalia Lietuvos diplomatinės atstovybės. Kalbantieji, tarp kurių buvo ir Europos Parlamento deputatas iš Latvijos Miroslavas Mitrofanovas, pareiškė, kad Paleckis persekiojamas "dėl nesutikimo su oficialiu požiūriu į istorinius įvykius".

  Pats europarlamentaras pažadėjo informuoti kolegas iš kitų Europos šalių apie žmogaus teisių pažeidimus Lietuvoje.

  "Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje

  Gruodžio mėnesį Lietuvos specialiosios tarnybos paskelbė, kad neva atskleidė "šnipinėjimo tinklą" šalyje, kuris tariamai rinko informaciją "Rusijos naudai". Jie taip pat pranešė, kad įtariamas šnipinėjimu politikas Algirdas Paleckis dar rudenį buvo sulaikytas.

  Anksčiau jis buvo persekiojamas dėl pareiškimo apie 1991 metų sausio 13 dienos įvykius Vilniuje, kai padarė prielaidą, kad tada "savi šaudė į savuosius".

  Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova, komentuodama šį įvykį, pabrėžė, kad Lietuva visiškai atitrūko nuo demokratinių vertybių, kurias ji šlovino, stodama į Europos Sąjungą ir NATO.

  Lietuvoje dėl "šnipinėjimo Rusijos naudai" gali būti sulaikytas bet kas>>

  Rusijos Federacijos Viešieji rūmai pažymėjo, kad Paleckio areštas įvyko priešiškumo Rusijos ir jos piliečių atžvilgiu didinimo fone.

  Temos:
  "Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje (25)

  Dar šia tema

  "Maskvos namai" — šnipų rezidencija
  Rusijos ambasada: "šnipinėjimo skandalas" — Lietuvos valdžios antirusiška akcija
  Paleckis: Grybauskaitės apkalta mažai tikėtina, bet prielaidos tam yra
  Tegai:
  Algirdas Paleckis, mitingas, Latvija, Lietuva, Estija

  Svarbiausios temos