23:58 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  "Miško broliai": praeitis ir dabartis (67)
  120

  Politikai tikina, kad minėtas televizijos kanalas sausio 13 dieną, transliuodamas Laisvės premijos įteikimo ceremoniją, paskelbė melagingą informaciją, "menkino Lietuvos partizanus" ir "kurstė neapykantą"

  VILNIUS, sausio 15 — Sputnik. Seimo Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Laurynas Kasčiūnas ir Audronius Ažubalis raštu kreipėsi į Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) pirmininką Mantą Martišių "dėl melagingos ir neapykantą kurstančios informacijos paskelbimo apie Lietuvos partizanus", kuriems šių metų sausio 13 dieną buvo įteikta Laisvės premija, sakoma Seimo pranešime žiniasklaidai.

  Kaip rašoma Seimo narių rašte, 2019 metų sausio 14 dieną Rusijos televizijos kanalo "Rossija 24" transliuotoje žinių ir aktualijų laidoje buvo parodytas reportažas apie 2019 metų sausio 13 dienos Seimo iškilmingo posėdžio, skirto Laisvės gynėjų dienai paminėti, metu vykusią Laisvės premijos įteikimo Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio "partizanų" grupei ceremoniją.

  Rašte pabrėžiama, kad reportaže "partizanai" buvo išvadinti nusikaltėliais ir taikių gyventojų bei vaikų žudikais. Buvo parodyta žinoma nuotrauka iš "Lietūkio" garažo Kaune, taip pat nuotrauka, kurioje lietuvė aprauda 1941 metų sovietų teroro aukas — visa tai buvo pateikta kaip Lietuvos "partizanų" aukos. Anot politikų, reportaže taip pat buvo pateikta daug melagingos statistikos apie neva nuo "partizanų" nukentėjusių aukų skaičių.

  "Akivaizdu, kad buvo skelbiama melaginga informacija apie Lietuvos partizaninį pasipriešinimą, menkinami Lietuvos partizanai, kurstoma neapykanta jų atžvilgiu. Tai nėra pirmas atvejis, kada rusiški televizijos kanalai skleidžia tokio ir panašaus pobūdžio informaciją apie Lietuvą ar kitas Baltijos šalis. Vykdydama informacinį karą ir skleisdama priešišką propagandą, melagingas žinias, Rusija siekia kurstyti visuomenės įtampą ir Lietuvos žmonių nepasitikėjimą savo valstybe", — teigė Kasčiūnas.

  Seimo nariai savo rašte prašo įvertinti ir pritaikyti sankcijas šiam kanalui.

  "Prašome įvertinti minėtoje televizijos kanalo "Rossija 24" žinių ir aktualijų laidoje rodytą reportažą apie Laisvės premijos įteikimą Lietuvos partizanams ir šiam televizijos kanalui pritaikyti įstatymuose numatytas poveikio priemones", — kalbėjo Ažubalis.

  Tyrėjas: "partizanų" šlovinimas leidžia Lietuvos politikams išsaugoti valdžią >>

  Lietuvoje "partizanais" taip pat vadinami "miško broliai" — ginkluotos nacionalistų grupės, veikusios respublikos teritorijoje 1940-1950 metais.

  Antrojo pasaulinio karo metu daugelis tų, kurie prieštaravo TSRS valdžiai, kariavo fašistinės Vokietijos pusėje, dalyvavo žydų bendruomenės sunaikinime Lietuvoje. Be to, "miško broliai" buvo prisidėję prie civilių žudymo karo metu bei prie Tarybų partijos darbuotojų ir paprastų tarybinei valdžiai palankių piliečių naikinimo.

  Miško broliai Baltijos šalyse 1940-1950 metais
  © Sputnik /
  "Miško broliai" Baltijos šalyse 1940-1950 metais
  Temos:
  "Miško broliai": praeitis ir dabartis (67)

  Dar šia tema

  Lietuvos URM paragino apriboti Rusijos televiziją ES teritorijoje
  Zacharova pranešė apie Rusijos žiniasklaidos suvaržymą Baltijos šalyse
  Tegai:
  Rusijos žiniasklaida, Laurynas Kasčiūnas, Audronius Ažubalis, "Lietuvos partizanai", miško broliai

  Svarbiausios temos