22:00 2019 Spalio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1031
 • RUB70.8543
  Margarita Simonian, archyvinė nuotrauka.

  Simonian: dėl kokių "pažeidimų" panaikintos "Sputnik" paskyros Facebook

  © Sputnik / Владимир Трефилов
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (49)
  10420

  Simonian pavadino Facebook vadovybės veiksmus cenzūra

  VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Margarita Simonian, kanalo "RT" ir MIA "Rossija segodnia" vyriausioji redaktorė, pareiškė, kad bus labai patenkinta, jei Facebook paaiškins, dėl kokių nusikalstamų veiksmų buvo pašalinti šimtai su "Sputnik" susijusių paskyrų, praneša RIA Novosti.

  Simonian pavadino Facebook vadovybės veiksmus cenzūra.

  Ketvirtadienį Facebook kibernetinio saugumo vadovas Nathaniel'is Gleicher'is pranešė, kad 364 Facebook puslapiai buvo pašalinti dėl tariamo dalyvavimo "Rusijoje atsiradusio tinklo, veikiančio Baltijos, Centrinės Azijos, Kaukazo ir Vidurio bei Rytų Europos" koordinuotoje veikloje. Be to, bendrovė pašalino 107 Facebook puslapius ir 41 Instagram paskyrą dėl to, kad paskyrų savininkai tariamai apsimetė ukrainiečiais, platindami Ukrainos naujienas. Pasak bendrovės, šios paskyros taip pat yra susijusios su Rusija.

  "Facebook savo pareiškime pripažino, kad iš tikrųjų nebuvo jokių skundų dėl šių puslapių turinio, mes nepažeidėme jokių Facebook taisyklių ir apskritai jokių taisyklių mes nepažeidėme. Kokias taisykles mes pažeidėme, kokios yra mums keliamos pretenzijos, mes negalime išsiaiškinti visą dieną. Aišku tik tai, kad visos užblokuotos paskyros yra susijusios su "Sputnik" arba agentūros žurnalistų asmeninės paskyros. Kitų priežasčių nėra", — sakė Simonian.

  Pasak jos, visa tai primena cenzūrą.

  "Jei tai nėra cenzūra, jei mes ir toliau tikime, kad Facebook yra liberali platforma dalintis liberaliomis idėjomis, ko gero, mes esame labai prastai informuoti arba tiesiog kvailiai. Būsim be galo laimingi, jei Facebook mums paaiškins, kuo gi nusikalto šių paskyrų savininkai, išskyrus tai, kad jas administravo mūsų darbuotojai", — pažymėjo Simonian.

  "Sprendimas tikrai yra politinis, faktiškai — cenzūra... "Sputnik" redakcijos skelbia naujienas ir daro tai gerai. Jei blokavimas yra vienintelė Facebook reakcija į kokybišką žiniasklaidos darbą, tada mes neturime jokių klausimų — čia viskas aišku. Bet viltis, kad sveikas protas laimės, yra. Skaitykite "Sputnik"", — sakė agentūros spaudos tarnyba.

  Temos:
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (49)

  Dar šia tema

  Simonian apkaltino BBC jos žodžių iškraipymu
  Ukraina neįsileido į šalį keturių Rusijos žurnalisčių
  Naujųjų metų staigmena: ką "RT" padovanojo Trampui Kalėdų proga
  Lietuvos parlamentarė pasipiktino "RT" Naujųjų metų dovana
  Žodžio laisvė Lietuvoje: kuo toliau, tuo mažesnė?
  "RIA Novosti" — populiariausia naujienų agentūra socialiniuose tinkluose
  Tegai:
  Facebook, Margarita Simonian

  Svarbiausios temos