16:26 2019 Balandžio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB71.9719
  Andrius Kubilius

  Kubilius sukritikavo Skvernelio sprendimą dalyvauti prezidento rinkimuose

  © Flickr/ Lietuvos Respublikos Seimas
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  6211

  Parlamentaras pažymėjo, kad premjerui dalyvauti rinkimuose gali trukdyti menkas nuveiktų darbų kiekis

  VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Andrius Kubilius penktadienio "Žinių radijo" laidoje "Opozicija" komentavo ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio sprendimą dalyvauti Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimuose.

  Parlamentaras pažymėjo, kad premjerui dalyvauti rinkimuose gali trukdyti menkas nuveiktų darbų kiekis. Pasak jo, per dvejus metus Skvernelis tik remontavo estakadas, kol mokyklos ir mokytojai buvo "visiškoje frustracijoje su atlyginimų skaičiavimais", o dėl mokesčių sumažinimo nėra pinigų biudžete viešojo sektoriaus problemoms spręsti.

  "Neseniai vykęs mokytojų streikas, buvęs medikų mitingas — nėra tie darbai, kuriais kas nors galėtų puikuotis. Ministras pirmininkas bando sakyti, kad kiekvienam pakilo atlyginimas, tačiau kai paprastam žmogui didėja žymiai mažiau nei premjerui, arba kažkam didėja, o mokytojams ir medikams ne — atrodo tikrai prastai", — pažymėjo parlamentaras.

  Komentuodamas Skvernelio sprendimą, Kubilius sakė, kad rinkėjų balsai pirmajame kandidatų trejete turėtų šiek tiek persiskirstyti, bet galutinį vaizdą bus galima pamatyti tik rinkimų metu. 

  "Natūralu, kad truputį persiskirstys dabartiniai palankumo rodikliai, bet turbūt daugiausia tarp Skvernelio ir Gitano Nausėdos. Kaip rodo apklausos, Nausėda turi platesnį rinkėjų ratą — yra ir dešinės, ir kairės rinkėjų palaikymo, tad dabar jie gali būti dvejonėje", — teigė politikas.

  Jis taip pat palygino Skvernelį su Ingrida Šimonyte bei plačiau pakomentavo Gitano Nausėdos kandidatūrą.

  "Pagrindinis klausimas, ar žmonės Skvernelyje pamatys tikrai tą prezidentą, kurio nori: išsilavinusį, intelektualesnį, gebantį bendrauti su užsienio šalių vadovais, dalykiškumo ar bus, kalbant apie europietiškumą, geopolitiką, globalius dalykus. Aš iki šiol būtent tokio jo nemačiau. Man visiškai nesunku įsivaizduoti Ingridą Šimonytę, kuri ir būdama ministre, ir Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotoja iš tikrųjų tuose sluoksniuose ir tomis temomis yra daug kalbėjusi. Nausėdą aš matau kaip išsilavinusį, intelektualų žmogų, pajėgų ir galintį ne tik apie estakadas kalbėti. Estakados, žinoma, irgi svarbu, nenoriu paneigti, bet tai yra tas darbas, kurį daro konkretus ministras, konkretus premjeras, o prezidentas yra kitokia pozicija", — pareiškė Kubilius.

  Ketvirtadienį Lietuvos Vyriausybės vadovas paskelbė apie savo ketinimą dalyvauti Lietuvos prezidento rinkimuose. Skvernelis pabrėžė, kad jaučia paramą iš ministrų pusės.

  Kartu jis pažymėjo, kad abu pagrindiniai kandidatai į prezidentus — Šimonytė ir Nausėda — yra konservatoriai, ir, jo nuomone, Lietuvai reikalingas kitas kandidatas.

  Lenktynėse dėl Lietuvos prezidento posto dalyvauja ekonomistas Gitanas Nausėda, Seimo narė Aušra Maldeikienė, filosofas Arvydas Juozaitis, europarlamentaras Petras Auštrevičius, parlamentarė Ingrida Šimonytė ir Seimo narys Naglis Puteikis.

  Lietuvos prezidento rinkimai vyks 2019 metų gegužės 12 dieną. Dar neapsisprendę kandidatai apie savo kandidatūrą privalo pranešti iki vasario 18 dienos.

  Dar šia tema

  Skvernelis paragino Lietuvos piliečius išvažiuoti iš Britanijos dėl "Brexito"
  Koalicijos pabaiga?
  Juknevičienė: valdančiosios partijos politinės technologijos yra "apgailėtinos"
  Skvernelis reikalauja paviešinti medžiagą dėl verslo įtakos politikams

  Svarbiausios temos