15:22 2019 Rugpjūčio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1076
 • RUB73.3855
  Seimo narys Audrius Kubilius, archyvinė nuotrauka.

  Kubilius sukritikavo Karbauskio žodžius apie galimą Lietuvos premjerą

  CC BY 2.0 / flickr / Algimantas Balezentis/BDF
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
  108 0 0

  Anksčiau valdančiosios partijos lyderis Ramūnas Karbauskis padarė prielaidą, kas galėtų būti ministras pirmininkas, jei Saulius Skvernelis taptų Respublikos prezidentu

  VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. Buvęs Lietuvos ministras pirmininkas konservatorius Andrius Kubilius mano, kad jei po prezidento rinkimų Kauno meras Visvaldas Matijošaitis užims vyriausybės vadovo pareigas, tuomet šalyje bus pinigų valdžia.

  Anksčiau valdančiosios partijos "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" lyderis Ramūnas Karbauskis išreiškė nuomonę, kad po Prezidento rinkimų premjeras bus Visvaldas Matijošaitis. Jis pasakė tai, atsakydamas į klausimą, kas vadovaus vyriausybei, jei dabartinis ministras pirmininkas Saulius Skvernelis bus išrinktas Lietuvos prezidentu.

  "Lietuvą tokiu atveju valdys "Agrokoncerno" ir "Viči" koncerno koalicija", — komentavo Kubilius savo Facebook paskyroje.

  Konservatorius teigė, kad "tokios pinigų valdžios institucijos nieko nepadeda demokratijai, nes dideliems pinigams nepatinka demokratija".

  "Taigi, ateinančiuose rinkimuose spręsime ne tik kas bus išrinktas Lietuvos Prezidentu, bet ir žymiai rimtesnį klausimą — ar po to dar turėsime Lietuvoje žmonių valdžią, ar jau būsime demokratiją galutinai paskandinę pinigų valdžioje", — rašė jis.

  Matijošaitis minėjo, kad ketina antrą kartą kandidatuoti į Kauno mero postą.

  Ketvirtadienį dabartinis ministras pirmininkas paskelbė, kad dalyvaus prezidento rinkimuose. Skvernelis pažymėjo, kad jis visada dirbo valstybei, ir pridūrė, kad jaučia ministrų palaikymą.

  Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai vyks šių metų gegužę. Į prezidento postą taip pat kandidatuoja Seimo narė Ingrida Šimonytė, buvęs SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda, Seimo narė Aušra Maldeikienė, filosofas Arvydas Juozaitis, Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius ir Seimo narys Naglis Puteikis.

  Lietuvos Respublikos prezidentai
  © Sputnik /
  Lietuvos Respublikos prezidentai
  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)

  Dar šia tema

  Lietuvos premjero oponentai sureagavo į jo sprendimą dalyvauti rinkimuose
  Tegai:
  prezidentas, Saulius Skvernelis, Ramūnas Karbauskis

  Svarbiausios temos