15:51 2019 Balandžio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB71.9719
  Saulius Skvernelis, archyvinė nuotrauka

  Skvernelis, tapęs prezidentu, nekeis strateginės santykių su Rusija krypties

  © Flickr/ Lietuvos Respublikos Seimas
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (135)
  9403

  Ministras pirmininkas, paskelbęs apie savo sprendimą dalyvauti prezidento rinkimuose, gerai supranta, jog užsienio politika yra pagrindinė valstybės vadovo atsakomybė, ir yra įsitikinęs, jog pats gerai geba susikalbėti tarptautinėje arenoje

  VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pripažino, jog tapęs prezidentu, iš esmės nekeis valstybės krypties santykių su Rusija atžvilgiu.

  "Strateginės kryptys tikrai nesikeis, bet kas turėtų būti pirmoje vietoje, aš nenorėčiau dabar plėstis. Kai bus pristatoma programa apie tai bus, aišku, detaliau kalbama. Mes turime kalbėti ir užtikrinti, pirmiausia, savo šalies interesus, mūsų žmonių ir mūsų valstybės interesus. Bet strateginės kryptys, kas susiję su mūsų saugumu, su kertiniais užsienio politikos, sakyčiau, banginiais jie tikrai nesikeis", — LRT laidoje "Savaitė" sakė Skvernelis.

  Paklaustas, ar, anot jo, šiuo metu Lietuvos interesai nepakankamai užtikrinami, Skvernelis pareiškė, jog išliko daug pataikavimo. Jis pabrėžė, jog dabartinėje Lietuvos užsienio politikoje daroma daug kompromisų, "kur Lietuvos interesai, Lietuvos žmonių interesai nėra tinkamai atstovaujami".

  Be to, interviu Skvernelis pripažino, kad padarė klaidą, garsiai paskelbdamas apie konservatorių sąsajas su Kremliumi. Premjeras tikina, jog Lietuvos gyventojai gali ramiai dirbti ir gyventi, nes bet kokios grėsmės iš išorės ar iš vidaus yra kontroliuojamos vyriausybės ir tarnybų. O garsiai paskelbė tam tikrą informaciją apie konservatorius, norėdamas pasiruošti bet kokioms galimoms grėsmėms, kad nepasikartotų dešimties metų senumo įvykiai, kai taikus mitingas prie Seimo virto netaikiomis riaušėmis.

  "Aš galiu nuraminti, kad šalies vyriausybė kontroliuoja situaciją šalies viduje ir mūsų žmonės gali dirbti, kurti, gyventi ramiai. Ir tarnybos, ir vyriausybė, atsakinga už šalies saugumą, tikrai daro viską, kad ir galimos grėsmės būtų užkardytos, ir kad būtume tinkamai pasiruošę reaguoti į bet kokius apsireiškimus tiek iš išorės, tiek šalies viduje", — atsakė Skvernelis į klausimą apie konservatorių paminėjimą specialiųjų tarnybų pažymose.

  Gruodį Lietuvos premjeras kreipėsi į specialiąsias tarnybas dėl galimos "Kremliaus įtakos" opozicinei partijai "Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai" (TS-LKD). Skvernelis taip pat pasakė, kad konservatoriai gali turėti planą, siekdami nuversti valdančiąją partiją "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga".

  Čia tai bent. "Pagrindiniai Lietuvos patriotai" tarnauja Kremliui? >>

  TS-LKD yra pagrindinė valdančiosios partijos opozicija. Konservatoriai garsėja savo nedraugiškais pasisakymais prieš "valstiečius" ir rusofobiniais pareiškimais ir ne kartą apkaltino "valstiečius" ryšiais su Kremliumi.

  Be to, konservatoriai beveik visada kalba neigiamai apie vyriausybės vadovo sprendimus, ypač dėl trijų ministrų atstatydinimo. Landsbergis sakė, kad tokiu būdu Skvernelis nusprendė pakelti savo reitingą rinkimų lenktynėse.

  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (135)

  Dar šia tema

  Skvernelis laiko JAV pasitraukimą iš branduolinio susitarimo spaudimu Rusijai
  Lietuvos premjeras paragino NATO sustiprinti oro gynybos sistemą Baltijos regione
  Lietuvoje paskelbta sąlyga, dėl kurios Rusija "nesikiš" į rinkimus
  Sauliaus Skvernelio intriga — ko bijo konservatoriai?
  Lietuvos premjero oponentai sureagavo į jo sprendimą dalyvauti rinkimuose
  Tegai:
  Kremlius, konservatoriai, santykiai su Rusija, prezidento rinkimai, Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos