22:53 2019 Rugpjūčio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1083
 • RUB72.7560
  Saulius Skvernelis, Virginijus Sinkevičius, archyvinė nuotrauka

  TS-LKD reikalauja išnagrinėti Skvernelio ryšius su viešųjų ryšių konsultantu

  © Flickr/ Lietuvos Respublikos Seimas
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
  65 0 0

  Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija inicijuoja tyrimą dėl neskaidraus Skvernelio ir Sinkevičiaus konsultavimosi su viešųjų ryšių konsultantu, kuris laimėjo daug viešųjų pirkimų konkursų

  VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija Seime inicijuoja tyrimą dėl galimai neskaidriai organizuotų valstybės institucijų viešinimo konkursų, piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi bei galimai neskaidraus rinkimų kampanijų finansavimo bei neteisėto lobizmo, rašo Seimo spaudos tarnyba.

  Žurnalistinis tyrimas atskleidė faktus, kad ministrą pirmininką Saulių Skvernelį ir ūkio ministrą Virginijų Sinkevičių, abu kandidatuojančius prezidento ir savivaldos rinkimuose, to oficialiai nedeklaravus nuolat ir sistemingai konsultuoja viešųjų ryšių konsultantas Darius Gudelis, įmonės "VIP Viešosios informacijos partneriai" savininkas.

  Tyrime pabrėžiama, kad Gudelio įmonės laimi rekordines sumas viešuosiuose pirkimuose. Skelbiama, kad vien per praėjusius metus Vyriausybės kanceliarija Gudeliui išrašė mažiausiai 19 leidimų patekti į rūmus.

  "Matome požymių, kad rusišku pavyzdžiu valdžia, pasitelkdama neskaidrius ryšius ir valstybės institucijų viešinimo biudžetus, ketina tai naudoti rinkimuose, ir tokiu būdu kyla abejonių dėl būsimų rinkimų skaidrumo ir dalyvių lygiateisiškumo principo užtikrinimo. Kyla klausimas, ar Gudelis dabartiniam premjerui yra tapęs tuo, kas Rolandui Paksui buvo Jurijus Borisovas, ir šį klausimą reikėtų išsamiai išnagrinėti", — teigė TS-LKD frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis.

  Konservatoriai pažymi, jog Gudelio įmonei laimint daugybę ministerijoms ir Vyriausybei pavaldžių įstaigų viešinimo konkursų, kurių dalį vertina premjero politinio pasitikėjimo patarėjas, kyla pagrįstų abejonių, ar nėra piktnaudžiaujama tarnybine padėtimi ir valstybės institucijų viešinimo konkursai yra skaidriai organizuojami, ar tokiu būdu nėra atsiskaitoma už Gudelio nedeklaruotas konsultacijas bei būsimą darbą rinkimų kampanijos metu, kelia abejonių šios įmonės laimėtų konkursų kiekis, apimtys ir sąsajos su valdančiąja partija, kurią rinkimuose konsultavo šis verslininkas.

  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)

  Dar šia tema

  Juknevičienė: valdančiosios partijos politinės technologijos yra "apgailėtinos"
  Tegai:
  viešieji pirkimai, Virginijus Sinkevičius, Saulius Skvernelis, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD)

  Svarbiausios temos