22:21 2020 Rugpjūčio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Rusijos sugrįžimas į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (62)
  74

  Pagal naują komitetų formavimo organizacijoje reglamentą, Ukrainos atstovų sąrašas iš vieno jų bus pašalintas

  VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Ukrainos delegacijos Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje (ETPA) vadovas Vladimiras Arjevas naujas organizacijos taisykles, susijusias su komitetų formavimu, pavadino "smulkiu kerštu", praneša "Europeiskaja pravda".

  "Reglamento pakeitimas Rusijos naudai atrodo kaip smulkus kerštas už griežtą ukrainiečių poziciją", — pareiškė politikas.

  Leidinys pranešė, kad ETPA sumažino delegacijų iš valstybių-narių skaičių keliuose komitetuose iki dviejų žmonių. Anksčiau delegacijas sudaryti galėjo neribotas žmonių skaičius.

  Dabar Ukrainos atstovų sąrašas reglamento komitete bus "nunulintas". Šis komitetas yra atsakingas už reglamento pataisas, kurios galėtų atverti kelią Rusijai grįžti į Asamblėją.

  Leidinyje pažymima, kad kitų valstybių atstovai taip pat prarado savo vietas, tačiau ukrainiečiai yra įsitikinę, kad pokyčiai nukreipti prieš juos, nes Ukraina ne kartą grasino pasitraukti iš organizacijos, jei bus atkurtos Rusijos teisės.

  Rusijos dalyvavimas ETPA

  Konfliktas tarp Rusijos ir Europos Tarybos paaštrėjo 2014–2015 metais, kai iš Rusijos parlamentarų buvo atimtos teisės dėl Krymo situacijos. Po to Maskva nustojo dalyvauti susitikimuose.

  2015 metais tarptautinė organizacija du kartus svarstė galimybę atkurti Rusijos delegacijos įgaliojimus, tačiau galutinis sprendimas taip ir nebuvo priimtas. 2017 metais Maskva pristabdė įmokų mokėjimą, kol visiškai bus atkurtos Rusijos teisės. Vis dėlto Rusija ir toliau vykdė savo įsipareigojimus.

  Praėjusių metų spalio mėnesį Europos Tarybos generalinis sekretorius Torbjornas Jaglandas pareiškė, kad dėl įmokų nemokėjimo Rusijos teisės į narystę organizacijoe gali būti laikinai atimtos. Kita vertus, ETPA pripažino, kad patiria sunkumų dėl Rusijos pinigų trūkumo. Kai kurios Europos šalys taip pat pažymėjo, kad Rusijos pasitraukimas iš organizacijos apsunkintų Asamblėjos darbą.

  Temos:
  Rusijos sugrįžimas į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (62)

  Dar šia tema

  ETPA pripažino, kad patiria sunkumų be Rusijos įmokų
  Europos Tarybos generalinis sekretorius pareiškė apie "Ruxit" grėsmę
  Mes nepaklusim kažkokiai Lietuvai: Rusijos Valstybės Dūma pakomentavo situaciją ETPA
  Tegai:
  Rusija, Ukraina, Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA), Europos Taryba

  Svarbiausios temos