15:15 2019 Balandžio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB71.9719
  Saulius Skvernelis, archyvinė nuotrauka

  Politologas atskleidė, kodėl Skvernelis ketina dalyvauti prezidento rinkimuose

  © Flickr/ Lietuvos Respublikos Seimas
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  57 0 0

  Pasak politologo Sauliaus Spurgos, Lietuvos premjeras galbūt nori "pabėgti nuo "valstiečių" globos"

  VILNIUS, sausio 22 ― Sputnik. Tai, kad Saulius Skvernelis siekia iškeisti premjero postą į prezidento, galbūt galėtų reikšti, kad jis nori pabėgti nuo "valstiečių" partijos globos, svarsto politologas, Mykolo Romerio universiteto docentas Saulius Spurga, praneša LRT.

  "Neaišku, kiek jis yra įsipareigojęs šitai partijai. Jis, kiek žinau, nėra ir partijos narys. Čia yra spėjimas, kodėl kur kas daugiau įgaliojimų siūlantį postą jis iškeičia į daugiau formalų ir moralinį akcentą turintį prezidento postą. Galbūt jis ir nori pabėgti nuo tos partijos globos", ― sako jis.

  Pasak Spurgos, tai, kad Konstitucija numato, jog prezidentas nepriklauso politinėms partijoms, reiškia, kad prezidentas yra vienijanti figūra, nepartinis kandidatas, tačiau Skvernelis toks neatrodo.

  "Jis lyg puse lūpų pripažino, kad puldamas konservatorius, kalbėdamas, kad jie galbūt ir sąmokslą vykdo, perlenkė lazdą, ir čia jau nepanašu į vienijančio kandidato poziciją", ― kalba Spurga.

  Gruodį Lietuvos Skvernelis kreipėsi į specialiąsias tarnybas dėl galimos "Kremliaus įtakos" opozicinei partijai "Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai" (TS-LKD). Skvernelis taip pat pasakė, kad konservatoriai gali turėti planą, siekdami nuversti valdančiąją partiją "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga". Tačiau jau sausį jis pripažino, kad padarė klaidą, garsiai paskelbdamas apie galimas konservatorių sąsajas su Kremliumi.

  Anksčiau Saulius Skvernelis paskelbė apie savo ketinimą dalyvauti Lietuvos prezidento rinkimuose. Lenktynėse dėl Lietuvos prezidento posto taip pat dalyvauja ekonomistas Gitanas Nausėda, Seimo narė Aušra Maldeikienė, filosofas Arvydas Juozaitis, europarlamentaras Petras Auštrevičius, parlamentarė Ingrida Šimonytė ir Seimo narys Naglis Puteikis.

  Lietuvos prezidento rinkimai vyks 2019 metų gegužės 12 dieną. Dar neapsisprendę kandidatai apie savo kandidatūrą privalo pranešti iki vasario 18 dienos.

  Dar šia tema

  Skvernelis dalyvaus Lietuvos prezidento rinkimuose
  Skvernelis, tapęs prezidentu, nekeis strateginės santykių su Rusija krypties
  Tegai:
  prezidento rinkimai, Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos