10:36 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  84

  Konservatoriai džiaugiasi, kad "ledai svarstant šį projektą pagaliau pajudėjo"

  VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. Vakar Seime vyko Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmieji klausymai dėl Draudimo propaguoti komunizmą arba kitą totalitarinę santvarką viešuosiuose objektuose įstatymo projekto, rašoma Seimo pranešime žiniasklaidai.

  Seimo Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narių Audroniaus Ažubalio ir Lauryno Kasčiūno vertinimu, viešųjų erdvių desovietizacijos įstatymo projektas "pagaliau pradėjo skintis kelią Seime".

  Savo pasisakymuose parlamentarai teigė, kad jų teikiamam įstatymo projektui Vyriausybė iš esmės pritarė, tačiau su Kultūros ministerijos parašytomis pastabomis Ažubalis ir Kasčiūnas nesutinka ir vadina jas paviršutiniškomis bei įstatymo projekto priėmimui netrukdančiomis.

  Konservatoriai džiaugiasi, kad "ledai svarstant šį projektą pagaliau pajudėjo". 

  Pasak Ažubalio, jei įžvelgiami kokie nors esminiai trūkumai, Kultūros ministerija turi galimybę pateikti pataisas. Jis išreiškia viltį, kad naujas ministras ir jo komanda sugebės "atsitraukti nuo stereotipinių vertinimų", pvz.: jis/ji buvo geri rašytojai, jis/ji gyveno sunkiomis totalitarinio režimo sąlygomis ir t.t. bei įsitrauks į "bendrą darbą desovietizuojant Lietuvos viešąsias erdves" ir taip "siaurinant Rusijos kultūrinio veikimo erdvę".

  Laurynas Kasčiūnas viliasi, kad įstatymo projektas padės išspręsti dažnai viešojoje erdvėje "kylančią dviprasmybę".

  Kasčiūnas tikisi, kad ateityje įstatymo projektas padės Lietuvai išeiti iš susidariusios "dviprasmiškos situacijos", kuomet vienoje gatvės pusėje stovi paminklas "budeliams", o kitoje ― jų "aukoms". Tai neva padės Lietuvai ir tarptautinėje erdvėje įtvirtinti "istorinę tiesą", kad "tiek nacių, tiek komunistų nusikaltimai yra vienodas, didelis ir nepateisinamas blogis".

  Komunistai yra neteisėti! O kaipgi Dalia, Linas ir kiti? >>

  Įstatymo dėl viešųjų erdvių desovietizacijos projektą apsvarsčius Seimo komitetuose, projektas turės sulaukti Seimo pritarimo.

  Anksčiau Europos Sąjungos komisaras Vytenis Andriukaitis, paprašytas išrinkti 10 kvailiausių ir 10 geriausių Lietuvos sprendimų, kvailiausiais darbais pavadino desovietizaciją, dekagėbizaciją ir liustraciją.

  "Tai, kaip ji (desovietizacija — Sputnik) buvo atliekama, yra visiškas neraštingumas. <…> leisti bet kam mėtytis žodžiais, užgaulioti vieniems kitus, teptis ir net nesuprasti, kokie žmonės po to supurvinami. Taip mes spjaudome į savo Tėvynės kultūros šulinį", — aistringai aiškino komisaras.

  Be to, Andriukaitis teigė, kad idėja, jog laiku, vos paskelbus nepriklausomybę, atlikta liustracija būtų prisidėjusi prie valstybės pažangos, yra "kvaila" ir dėl jos dar reikia diskutuoti. Taip pat politikas pabrėžė, kad šiandien jam kelia susirūpinimą faktas, jog istorikai leidžia publicistams ir žurnalistams interpretuoti istorinius faktus.

  Dar šia tema

  Komunistai yra neteisėti! O kaipgi Dalia, Linas ir kiti?
  Seimo nariai įsteigė Trampo draugų grupę, kuriai vadovauja Kasčiūnas
  Baltijos šalių politikai prašo "Amazon" atsisakyti produkcijos su TSRS simbolika
  Laisvės premija už taikių gyventojų ir vaikų žudymą
  Tegai:
  projektas, konservatoriai

  Svarbiausios temos