11:36 2020 Rugpjūčio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  134

  Lietuvai, Latvijai ir Estijai prireikus bus priskirti karinio konflikto provokatorių vaidmenys, ir būtent jos taps pirmosiomis aukomis, mano karo analitikas Aleksandras Žilinas

  VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. JAV Atstovų Rūmai priėmė NATO remiantį įstatymą, neleidžiantį prezidentui Donaldui Trampui pasitraukti iš Aljanso.

  Formaliai Kongresas negali oficialiai uždrausti Trampui išeiti iš bloko, bet gali užblokuoti šio tikslo finansavimą. Kongrese jau buvo naudota panaši taktika, kad užkirstų kelią Barakui Obamai uždaryti Gvantanamo kalėjimą. Dabar atitinkamą dokumentą turi patvirtinti JAV Senatas, o po to įstatymas bus nukreiptas Trampui, kuris ne vieną kartą kritikavo sąjungininkus už nepakankamą Aljanso finansavimą.

  Karo apžvalgininkas Aleksandras Žilinas interviu Sputnik Lietuva pasakė, kad net jei NATO narės tinkamai įvykdytų visus savo įsipareigojimus, pagrindinė našta vis tiek tektų Vašingtonui.

  "Jungtinės Valstijos pradėjo didelį ginkluotųjų pajėgų persiginklavimą. Viskas, kas buvo surinkta per pastaruosius šimtą metų, kovos potencialo prasme jau yra šlamštas. Tai, kas skirta Latvijai, Lietuvai, Estijai, Lenkijai ir kitoms "didelėms karinėms valstybėms". O "pirmarūšės" šalys dirbs su naujomis ginklų technologijomis, susijusiomis su kosmosu, kurios turės įtakos daugelio žmonių psichikai ir panašiai", — mano ekspertas.

  Pasak jo, Trampas kuria tokią saugumo struktūrą, kad būtų galima "atsikratyti balasto" ir priversti Europą mokėti įnašus ir sukurti nuosavą saugumo sistemą.

  "Šitai lems tai, kad "pirmarūšės" šalys primes juodraštinius įsipareigojimus "antrarūšėms" šalims. Jau dabar Rytų Europoje įsikūrę... smūgio kompleksai. Ten pat bus pristatytos šarvuotos transporto priemonės ir kiti objektai. Jei prireiks surengti tam tikrą konfliktą ar provokaciją, yra žmonių, kurie eis po Rusijos kariuomenės ugnimi. Jų negaila. Esmė ta, kad, deja, planas gali būti sudarytas taip, kad bus visiškai panaikintas šių šalių valstybingumas, suverenitetas. Jos ir dabar yra niekingoje padėtyje, o jei prasidės procesai, apie kuriuos kalbame, jos taps vergėmis", — sakė Žilinas.

  Top 15 šalių, kurių karinės išlaidos yra didžiausios
  © Sputnik /
  Top 15 šalių, kurių karinės išlaidos yra didžiausios

  Dar šia tema

  Lietuvos gynybos ministerija gaus trūkstamų lėšų karinėms išlaidoms
  Karo ekspertas: Pentagonas siunčia Baltijos šalims tai, ką tinka tik perlydyti
  Ekspertas: Lietuva įsigijo NASAMS iš Norvegijos, nes JAV nepardavė jai "Patriot"
  Tegai:
  ES, JAV, Baltijos šalys, NATO

  Svarbiausios temos