15:18 2019 Balandžio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB71.9719
  premjeras Saulius Skvernelis

  Skvernelis: į aplinkos ministro postą svarstomos dvi kandidatės

  © Flickr/ Lietuvos Respublikos Seimas
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  42 0 0

  Premjeras pabrėžė, kad pretendentai į pareigas vertinami pirmiausia kompetencijos, o ne lyties požiūriu, vyriausybėje specialiai jokių kvotų moterims nėra

  VILNIUS, sausio 24 — Sputnik. Į šiuo metu laisvą aplinkos ministro postą svarstomos dviejų moterų kandidatūros, ketvirtadienį Žinių radijui atskleidė premjeras Saulius Skvernelis.

  Skvernelis pabrėžė, kad pretendentai į pareigas vertinami pirmiausia kompetencijos, o ne lyties požiūriu.

  "Į tą paskutinę laisvą poziciją buvo kalbama kaip su galimais kandidatais su dviem vyriškiais ir trimis moterimis. Ir šiandien mes turime realų, sakykime, pasirinkimą — manau, kad vėlgi grįžus prezidentei iš komandiruotės, kalbėsime ir aš teiksiu kandidatūrą. Yra dvi kandidatės. Svarstoma tarp dviejų kandidačių. Tai nėra dirbtinai, tiesiog pagal asmenines, dalykines, profesines savybes", — sakė Skvernelis.

  Premjeras pažymėjo, kad vyriausybėje specialiai jokių kvotų moterims nėra.

  "Sunku dabar pasakyti ir tikrai, jeigu būtų daroma dirbtinai, ieškoma specialiai vyro, ar specialiai moters, — tikrai taip nėra. Yra žmogus, kuris demonstruoja savo kompetenciją, žinias. Yra puikių specialistų ir moterų, ir vyrų (...) Kabinetas būna įvairiapusiškesnis ir moterys (...) tikrai duoda didžiulę pridėtinę vertę bendram komandiniam darbui, bet čia yra keletas sąlygų, kaip minėjau, specialiai jokių kvotų nėra", — kalbėjo premjeras.

  Vakar Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė sukritikavo moterų trūkumą vyriausybėje. Šalies vadovė pareiškė, kad vyriausybėje liko viena laisva vieta, tačiau "net jeigu ji ir būtų užimta moters, visiškai aišku, kad Lietuva tarp ES šalių narių atrodo prasčiausiai — praktiškai neturi moterų savo vyriausybėje".

  Ministrų atsistatydinimas

  Gruodžio pradžioje Saulius Skvernelis nusprendė iš pareigų pašalinti kultūros ministrę Lianą Ruokytę-Jonsson, švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę ir aplinkos ministrą Kęstutį Navicką. Pasak jo, tokios priemonės yra būtinos reformoms tose srityse tęsti.

  Šiuo metu oficialiai paskirtas tik Kultūros ministerijos vadovas Mindaugas Kvietkauskas, kuris anksčiau ėjo Lietuvos literatūros ir tautosakos instituto vadovo pareigas.

  Kaip galimą kandidatę į Aplinkos ministerijos vadovo postą žiniasklaida įvardijo dabartinę departamento kanclerę Viliją Augutavičienę.

  Šioje vyriausybėje dirbusias švietimo, teisingumo ir kultūros ministres pakeitus vyrams, šiuo metu jie vadovauja 13 iš 14 ministerijų.

  Dar šia tema

  Žiniasklaida įvardijo galimą kandidatą į Lietuvos aplinkos ministro postą
  Lietuvos prezidentė paskyrė naują švietimo ministrą
  Tegai:
  Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos