15:50 2019 Balandžio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB71.9719
  Saulius Skvernelis, archyvinė nuotrauka

  Skvernelis nepaliks premjero pareigų prezidentinės kampanijos metu

  © Flickr/ Lietuvos Respublikos Seimas
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (135)
  4210

  Ministras pirmininkas teigia, jog neketina pasitraukti iš savo pareigų, kaip to nedarė nė vienas premjeras, dalyvavęs rinkimų kampanijoje

  VILNIUS, sausio 24 — Sputnik. Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis ketina pasiimti dešimties dienų nemokamų atostogų rinkimų kampanijai vykdyti. Tai pats premjeras patvirtino ketvirtadienį "Žinių radijui".

  "Tai, kas numatyta įstatyme — galimybė pasinaudoti dešimt dienų nemokamų atostogų, — aš tikrai tą išnaudosiu. Daugiau įstatymas nenumato", — teigė Vyriausybės vadovas.

  Tačiau premjeras pabrėžė, kad pasinaudos šia galimybe tik tuo atveju, jeigu leis situacija Vyriausybėje. Anot jo, jei bus neįmanoma užtikrinti Vyriausybės posėdžių, kvorumo, atostogų imti negalima.

  Skvernelis pokalbio metu patikino, jog agitacijai nesinaudos nei Vyriausybės pastatais, nei oficialiu darbo laiku.

  Pagal Vyriausybės įstatymą, Vyriausybės narys, tapęs kandidatu į prezidentus, Seimo, Europos Parlamento ar savivaldybių tarybų narius, turi teisę būti atleistas nuo tarnybinių pareigų rinkimų agitacijos kampanijos metu, bet ne ilgiau kaip dešimčiai dienų. Bet numatyta, kad Vyriausybės narys nuo tarnybinių pareigų neatleidžiamas, o atleistas atšaukiamas, jeigu Vyriausybės posėdyje nebūtų galima užtikrinti reikalingos Vyriausybės narių daugumos, būtinos sprendimams priimti.

  Kovoje dėl Lietuvos prezidento posto dalyvauja ekonomistas Gitanas Nausėda, Seimo narė Aušra Maldeikienė, filosofas Arvydas Juozaitis, europarlamentaras Petras Auštrevičius, parlamentarė Ingrida Šimonytė ir Seimo narys Naglis Puteikis.

  Lietuvos prezidento rinkimai vyks 2019 metų gegužės 12 dieną. Dar neapsisprendę kandidatai apie savo kandidatūrą privalo pranešti iki vasario 18 dienos.

  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (135)

  Dar šia tema

  Lietuvos premjero oponentai sureagavo į jo sprendimą dalyvauti rinkimuose
  Kubilius sukritikavo Karbauskio žodžius apie galimą Lietuvos premjerą
  Skvernelis, tapęs prezidentu, nekeis strateginės santykių su Rusija krypties
  TS-LKD reikalauja išnagrinėti Skvernelio ryšius su viešųjų ryšių konsultantu
  Tegai:
  prezidento rinkimai, Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos