01:38 2019 Birželio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1265
 • RUB72.3880
  Премьер-министр Саулюс Сквернялис и глава правящей партии Рамунас Карбаускис, архивное фото

  Karbauskis pavadino Skvernelį tautos kandidatu

  © Flickr/ Lietuvos Respublikos Seimas
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  64 0 0

  LVŽS lyderis taip pat pareiškė, kad 56 partijos skyriai kandidatu į prezidentus iškėlė ministrą pirmininką Saulių Skvernelį

  VILNIUS, sausio 26 — Sputnik. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis teigė tikintis Sauliaus Skvernelio pergale rinkimuose ir pavadino jį "tautos kandidatu", rašo LRT.

  Šeštadienį LVŽS Prienuose surengė partijos suvažiavimą, kurio metu bus tvirtinamas kandidatas į prezidentus. Į suvažiavimą atvykęs Karbauskis žurnalistams sakė, kad 56 partijos skyriai kandidatu į prezidentus iškėlė ministrą pirmininką Saulių Skvernelį, o du partijos skyriai — Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį.

  "Palaikau Skvernelį. Manau, kad tai žmogus, kuris turi visas reikiamas savybes užimti prezidento postą. Aš manau, kad jis ir taps Lietuvos prezidentu", — sakė Karbauskis.

  Paklaustas, kodėl Skvernelis turėtų palikti vyriausybę, kurioje, pasak paties Karbauskio, sėkmingai dirbo, LVŽS lyderis atsakė, kad prezidentas turi telkti tautą: "Aš pavadinčiau Skvernelį tautos kandidatu. Tikiuosi, kad tauta jį ir pasirinks."

  Galutinį "valstiečių" kandidatą ketinama tvirtinti slaptu balsavimu.

  Kovoje dėl Lietuvos prezidento posto taip pat dalyvauja ekonomistas Gitanas Nausėda, Seimo narė Aušra Maldeikienė, filosofas Arvydas Juozaitis, europarlamentaras Petras Auštrevičius, parlamentarė Ingrida Šimonytė ir Seimo narys Naglis Puteikis.

  Lietuvos prezidento rinkimai vyks 2019 metų gegužės 12 dieną. Kandidatų registracija vyks iki 2019 metų vasario 18 dienos.

  Dar šia tema

  Politologas atskleidė, kodėl Skvernelis ketina dalyvauti prezidento rinkimuose
  Skvernelis ragina atrasti Lietuvos turizmo nišą
  Tegai:
  Saulius Skvernelis, Ramūnas Karbauskis

  Svarbiausios temos