02:03 2020 Birželio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1330
 • RUB77.8155
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  97

  Šį savaitgalį vyriausybės vadovą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga suvažiavimo metu patvirtino kaip kandidatą į prezidentus

  VILNIUS, sausio 28 — Sputnik. Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis save pavadino "tikra alternatyva konservatyviems kandidatams", pranešė leidinys "Obzor".

  "Aš mačiau, kaip minėta politinė jėga (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai — Sputnik) dvejus metus dirbo, kai visomis jėgomis bandė sustabdyti biudžetą, mokesčių reformą, pensijų sistemos reformą", — sakė jis.

  Šeštadienį, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijos (LVŽS) suvažiavimo metu, Skvernelis buvo patvirtintas kaip kandidatas į būsimus Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimus. Už jį balsavo 461 delegatas. Premjero konkurentas buvo Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, kuriam pirmenybę suteikė 103 žmonės.

  Skvernelis nėra LVŽS narys, tačiau būtent ši partija jį delegavo per paskutinius parlamento rinkimus.

  Vyriausybės vadovas taip pat atsakė į kritiką dėl to, kad jo veiklai trukdo praeitis — jis buvo vyriausiasis policijos komisaras, taip pat vadovavo šalies Vidaus reikalų ministerijai.

  Aiškindamas, kodėl siekia prezidento posto, premjeras užsiminė norįs, kad rinkimai jau iš anksto nepavirstų tik dešiniųjų triumfu.

  "Jei nedalyvaučiau, konservatoriai pergalę švęstų jau dabar. Dalyvausiu rinkimuose, kad užstočiau prasčiausiai gyvenančius. Be to, Lietuvai reikia prezidento, kuris supranta, ką reiškia turėti šeimą ir vaikų", — kalbėjo premjeras LVŽS suvažiavime.

  Be to, jis tvirtino, kad didžiuojasi tuo, jog yra buvęs policininkas.

  "O kas bijo policininko? Mūsų visuomenė? Tikrai ne. Bijo tie, kurie buvo pripratę gyventi, kaip erkės prilipę prie valstybės", — sakė Skvernelis.

  Anksčiau ministras pirmininkas teigė, kad ketina pasiimti dešimties dienų nemokamų atostogų rinkimų kampanijai vykdyti. 

  Kovoje dėl Lietuvos prezidento posto taip pat dalyvauja ekonomistas Gitanas Nausėda, Seimo narė Aušra Maldeikienė, filosofas Arvydas Juozaitis, europarlamentaras Petras Auštrevičius, parlamentarė Ingrida Šimonytė ir Seimo narys Naglis Puteikis.

  Lietuvos prezidento rinkimai vyks 2019 metų gegužės 12 dieną. Kandidatų registracija vyks iki 2019 metų vasario 18 dienos.

  Lietuvos Respublikos prezidentai
  © Sputnik /
  Lietuvos Respublikos prezidentai
  Tegai:
  Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS)

  Svarbiausios temos