04:36 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  72

  Europos Parlamente nuskambėjo teiginys, kad Rusija yra glaudžiai susijusi su Austrija ir Vokietija, o jos pagrindinis agentas Europoje yra buvęs Vokietijos kancleris Gerhardas Šrioderis

  VILNIUS, sausio 30 — Sputnik. Rusija "kelia didelę grėsmę Europos saugumui" ir skleidžia savo įtaką per daugelį "agentų" politikų tarpe, paskelbė Europos Parlamento narys iš Lenkijos Zdzislavas Krasnodembskis, praneša "Polskie radio".

  Pasak jo, Rusija yra glaudžiai susijusi su Austrija ir Vokietija, o jos pagrindinis agentas Europoje yra buvęs Vokietijos kancleris Gerhardas Šrioderis.

  "Reikia suprasti, kad kai kurios šalys, pavyzdžiui, Austrija ar Vokietija, glaudžiai bendradarbiauja su Rusija, bent jau energetikos politikos klausimu. Rusijos įtakos agentas Europoje yra Gerhardas Šrioderis, be to, yra keletas kitų svarbių politikų, kuriuos galima įvardyti šiame kontekste", — sakė Krasnodembskis.

  Jis taip pat pažymėjo, kad didžiulės Rusijos įtakos rodiklis yra tai, jog Europa apskritai svarsto dujotiekio "Nord Stream-2" statybos klausimą, kuris, jo nuomone, yra "ryžtingai prieš Europą įgyvendinamas projektas".

  Projektas "Nord Stream-2" numato dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas — 55 mlrd. kubinių metrų dujų per metus, statybą iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją. Prie esamo "Nord Stream" planuojama statyti naują vamzdyną. Jis eis per Baltijos jūros pakrantės šalių teritorines arba išskirtines ekonomines zonas: Rusiją, Suomiją, Švediją, Daniją ir Vokietiją.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"

  Dar šia tema

  "Politico": "Rusijos propaganda" naikina JAV armiją
  "Raganų medžioklė" Lietuvoje tęsiasi
  Lietuvos VSD: Rusija, Rusija ir dar kartą Rusija
  Neapykanta Rusijai yra svarbesnė: Vilnius sukėlė grėsmę "Misijai Sibiras"
  "Plieninė Rasa" prašo Lietuvos VSD apsaugoti ją nuo "Sputnik"
  Estija įtaria, kad Rusija bando sunaikinti ES ir NATO vienybę
  Tegai:
  Vokietija, Austrija, Rusija, Europos Parlamentas

  Svarbiausios temos