21:32 2019 Liepos 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1269
 • RUB70.5998
  Venesuelos lyderis Nikolas Maduras, archyvinė nuotrauka

  Venesuelos prezidentas pareiškė, kad Donaldas Trampas ketina jį nužudyti

  © AFP 2019 / YURI CORTEZ
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  61 0 0

  Maduras išreiškė norą susitikti su Trampu, kad galėtų užmegzti dialogą su JAV vyriausybe, bet Džonas Boltonas, JAV prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais, "uždraudė" tai padaryti

  VILNIUS, sausio 30 — Sputnik. Venesuelos prezidentas Nikolas Maduras mano, kad Amerikos lyderis Donaldas Trampas galėjo užsakyti jo nužudymą, apie tai jis pareiškė interviu "RIA Novosti" metu.

  Galimu pasikėsinimu Maduras įtaria Trampą ir Kolumbijos vadovą Ivaną Dukę.

  "Aš esu saugomas, turime gerą apsaugos sistemą, be to, turime dar didesnę apsaugą — tai Dievo apsauga; Jis suteiks man ilgą gyvenimą", — sakė Venesuelos lyderis.

  Tačiau Maduras paliko žurnalisto klausimą, susijusį su informacija apie "privačius apsaugos darbuotojus iš Rusijos", kurie tariamai atvyko į Venesuelą, kad apsaugotų jį, be komentarų.

  "Negaliu to pasakyti. Nenoriu nieko komentuoti... Aš neturiu ką pasakyti šia tema", — sakė jis.

  Kaip pažymėjo Venesuelos prezidentas, šalis visada su dėkingumu priima pagalbą iš Rusijos ir jos vadovo Vladimiro Putino. Jis pabrėžė, kad paprašė Rusijos prezidento paramos, ypač "diplomatiniame ir politiniame lygmenyje, siekiant apginti Venesuelos interesus tarptautiniu mastu".

  Maduras išreiškė norą susitikti su Trampu, kad galėtų užmegzti dialogą su JAV vyriausybe, bet Džonas Boltonas, JAV prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais, "uždraudė" tai padaryti.

  "Aš esu pasirengęs asmeniškai kalbėti su Donaldu Trampu visuomenės akivaizdoje JAV, Venesueloje — kur tik jis panorės, ir norėčiau aptarti visas jį dominančias temas. Be to, jei mūsų pokalbis įvyks, tai bus visiškai kitokia istorija, bet manau, kad mums to neleis", — sakė politikas.

  Pagrindinis Jungtinių Valstijų interesas Venesueloje yra nafta, sako Maduras. Anot jo, nepaisant įtemptų santykių tarp šalių, Amerikos naftos bendrovės gali ir toliau investuoti ir dirbti.

  Venesueloje anksčiau buvo pradėtas masinis protestas prieš dabartinį prezidentą. Šalies Nacionalinės Asamblėjos vadovas Chuanas Gvaidas pasiskelbė laikinuoju valstybės vadovu, jį pripažino JAV ir kelios kitos šalys.

  Be to, Vašingtonas paskyrė sankcijas Venesuelos naftos ir dujų kompanijai PDVSA.

  Tegai:
  Džonas Boltonas, Donaldas Trampas, Nicolas Maduro

  Svarbiausios temos