02:27 2020 Rugpjūčio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (175)
  94

  Lietuva suinteresuota, kad sugrįžtų emigravę piliečiai, nes valstybė turi demografijos ir darbo rinkos problemų, mano politikos mokslų daktaras Maksimas Bočanovas

  VILNIUS, sausio 31 — Sputnik. Ekonomistai pranešė, kad Lietuvos verslininkai pasirengę pasiūlyti darbo vietas piliečiams, grįžtantiems į Lietuvą iš emigracijos. Šiuo metu Lietuvoje trūksta sunkvežimių vairuotojų, pardavėjų, virėjų, gydytojų, vaikų darželių auklėtojų, taip pat elektrotechnikos ir informacinių technologijų specialistų.

  Anksčiau Lietuvos vadovybė paragino piliečius grįžti į tėvynę dėl sudėtingos "Brexit" situacijos.

  Interviu "Sputnik Lietuva" politikos mokslų kandidatas, Rusijos liaudės ūkio ir valstybės tarnybos akademijos Politologijos ir valstybės politikos katedros docentas Maksimas Bočanovas pažymėjo, kad Baltijos šalys suinteresuotos sulaukti kokybiškos darbo jėgos, nes šiuo metu Lietuvos Respublika turi daug vidinių problemų.

  "Viena jų — nesubalansuota darbo rinka. Ar Lietuvos piliečiai, sugrįžę į tėvynę, yra pasiruošę tokiam atlyginimui, jis yra gana mažas, palyginti su JK <…> Bet kokiu atveju, tikriausiai per anksti kalbėti, kaip visa tai pavyks, tačiau ši tendencija akivaizdi. Galbūt, atsiras nauja teisinė tvarka. Jie tikriausiai leis tiems žmonėms likti ar vėl išvykti. <…> Todėl tai galimybė abiem pusėms — tiek Lietuvai, tiek Lietuvos piliečiams, nes bet kuriuo atveju vyrauja gana kukli, netgi pasakyčiau, neigiama demografinė dinamika Baltijos šalyse, ir jos tikrai suinteresuotos aukštos kokybės darbo jėga ir piliečiais", — sakė jis.

  Vis daugiau lietuvių domisi galimybe sugrįžti iš Didžiosios Britanijos į savo tėvynę dėl situacijos aplink "Brexit", teigia Lietuvos migracijos informacijos centro "Renkuosi Lietuvą" specialistai. Praėjusiais metais centras gavo daugiau nei du tūkstančius prašymų iš respublikos piliečių; 40 procentų besikreipiančiųjų gyvena Britanijoje.

  Lietuva papasakojo, koks darbas laukia sugrįžusių iš emigracijos >>

  Pažymima, kad lietuviams kyla vis daugiau klausimų, susijusių su "Brexit", ypač — ko tikėtis Lietuvos piliečiams po Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos.

  Lietuvos vadovybė praėjusiais metais pradėjo rengti planą "chaotiško" "Brexit" atvejui. Be to, Lietuvos valdžios institucijos paragino savo piliečius grįžti namo iš Didžiosios Britanijos ir pažadėjo jiems tinkamas gyvenimo sąlygas. Tačiau kai kurie ekspertai mano, kad lietuviai gali ne panorėti grįžti į respubliką, o pasirinkti migruoti į kitas ES šalis.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (175)

  Dar šia tema

  Vienas Britanijos tinklalapių siūlo įsigyti maisto pagal "nerimo dėl "Brexit" lygį"
  Lietuviai bijo prarasti darbą ir ryšius su savo šeimomis dėl "Brexit"
  Lietuvos prezidentė pasakė, kas gali būti blogiau už "Brexit" be susitarimo su ES
  Tegai:
  Brexit, Lietuvos pilietis, lietuviai, emigracija

  Svarbiausios temos