13:12 2021 Balandžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1970
 • RUB92.2336
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  79

  Ledo šalinimo automobilis galės atitinkamame aukštyje nuo lėktuvų pašalinti ledą bei sudarys sąlygas KOP Aviacijos bazei priimti ir aptarnauti didesnių gabaritų Aljanso orlaivius

  VILNIUS, sausio 31 — Sputnik. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų (KOP) Aviacijos bazė Šiauliuose bus aprūpinta ledo nuo orlaivių šalinimo įranga, praneša Krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  Sutartį tokiai įrangai įsigyti pasirašė Krašto apsaugos ministerija ir Jungtinių Amerikos Valstijų Vyriausybė, atstovaujama JAV karinių oro pajėgų Saugumo paramos ir bendradarbiavimo direktorato.

  Sutartis finansuojama iš JAV Europos saugumo paramos fono lėšų. Jos vertė — apie 1,03 mln. JAV dolerių (virš 900 tūkst. eurų). Ją sudaro ledo šalinimo įranga, atsarginės dalys ir priedai, o taip pat administravimo ir transportavimo mokesčiai.

  Naujoji įranga — ledo šalinimo automobilis — galės atitinkamame aukštyje nuo lėktuvų pašalinti ledą, sudarys sąlygas KOP Aviacijos bazei priimti ir aptarnauti didesnių gabaritų aljanso orlaivius, tokius kaip C-17 — vieną didžiausių transportinių orlaivių, galinčių gabenti didelį kiekį karių ir krovinio, ar net dar aukštesnį — C-5 "Galaxy". Šiuo metu KOP Aviacijos bazė tokių pajėgumų neturi.

  Pasak Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės vado pulkininko leitenanto Antano Matučio, orlaivis C-17 šiuo metu yra pagrindinis strateginis transporto lėktuvas, kuriuo gabenama įranga, technika ir personalas.

  "Neturėdami galimybės žiemos metu pašalinti ledo nuo tokio tipo orlaivių, skrydžiai šiais orlaiviais negali būti planuojami į Aviacijos bazę", — sako karininkas.

  Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazės aprūpinimas nauju pajėgumu pašalins kritinius trūkumus ir sudarys sąlygas bazės personalui atlikti operacijas šaltuoju sezonu, rems NATO oro policijos misiją. Ši įranga taip pat labai pasitarnaus priimant ir aptarnaujant Aviacijos bazėje NATO priešakinių pajėgų batalionui karius skiriančių šalių, kitų NATO sąjungininkų orlaivius.

  Ekspertas paaiškino, kodėl JAV taiso TSRS laikais pastatytus aerodromus >>

  Ledo šalinimo įrangą planuojama į Aviacijos bazę Šiauliuose pristatyti per dvejus — dvejus su puse metų nuo sutarties pasirašymo dienos. 

  KAM pranešime pabrėžiama, kad pastaraisiais metais ypač išaugo Lietuvos kariuomenės įsigijimai iš JAV, stiprėja gynybos pramonės bendradarbiavimas. Krašto apsaugos ministerija derasi su JAV Gynybos departamentu ir dėl visureigių JLTV įsigijimo.

  Dar šia tema

  Kokiu tikslu pėstininkų kovos mašinos "Boxer" atgabentos į Lietuvą
  Kam Rusijai reikalingas plaukiojantis SGD terminalas Baltijos jūroje
  NATO be Amerikos — iššūkis Lietuvai
  Tegai:
  Karinės oro pajėgos (KOP), ledas, Šiauliai, aviacijos bazė

  Svarbiausios temos