18:56 2020 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
  104

  Aušra Maldeikienė mano, kad prezidento rinkimai prasidės, kai imsime kalbėti apie ateitį iš ateities perspektyvos, o mes įsikalinę praeityje ir primityvių neįvykdomų pažadų žarstyme

  VILNIUS, vasario 03 — Sputnik. Aušra Maldeikienė pareiškė, kad traukiasi iš kovos dėl prezidento posto, ir pridūrė, kad nuo pat pradžių turėjo tikslą, kurį jau pasiekė, rašoma oficialioje buvusios kandidatės į prezidentus svetainėje.

  "Mano tikslas buvo inspiruoti debatus, kad jie atitiktų tiek Konstituciją, tiek pasaulyje esamą situaciją, kad šaliai ateitų vadovauti tie žmonės, kurie yra intelektualiai pajėgūs. Ar aš matau tokių kandidatų? Yra daug problemų", — sako Seimo narė.

  Pasak jos, prezidentines kovas ji palieka todėl, kad jai nepavyko inspiruoti jokių rimtų debatų, net patekus į rinkimų programą.

  "Akivaizdu, jog Lietuvos intelektualai, jei tokių liko, tyli (bijo????), ir komentarai nusirita iki "krupavičių", "baršauskų" lygio pigaus plagiato vienas iš kito kelių lėkštų šūkių, kurių jie net nebando kažkaip pagrįsti, juolab analizuoti pasauliniame kontekste", — sako Maldeikienė.

  Pasak jos, dabartinis prezidentas ateina valdyti šalį tuo metu, kai pasaulis iš esmės kasdien vis labiau artėja prie globalių tektoninių politinių lūžių.

  Maldeikienės teigimu, JAV santykiai su ES formuojami per naudos (visų pirma, ekonominės) prizmę ir įtampa tarp šių centrų toliau augs ir tą įtampą kelia tikrai ne vien Rusija.

  Be to, Seimo narė mano, kad prezidento rinkimai prasidės, kai imsime kalbėti apie ateitį iš ateities perspektyvos, o mes įsikalinę praeityje ir primityvių neįvykdomų pažadų žarstyme.

  Aušra Maldeikienė apgailestauja, kad dabartinė prezidentinės kovos taktika neturi jokio gilesnio turinio, nes kandidatai neformuluoja jokių savo strateginių tikslų, išskyrus ganėtinai lėkštą siekį įsitaisyti Daukanto aikštės rūmuose. 

  Jos teigimu, intelektualų laukas buvo kur kas kokybiškesnis prieš dvidešimt metų, kai valstybė buvo kuriama.

  "O dabar jis yra toks: visi žino viską apie visų šukuosenas ir krūtų dydį, bet, deja, tos tikrosios Lietuvos problemos lieka užkampyje", — teigė Maldeikienė.

  "Prezidentas mums reikalingas valstybei valdyti. Todėl klausimai yra tokie: kokiame pasaulyje jis ketina tą valstybę valdyti? Ponas Skvernelis netgi leidžia sau pasakyti, kad užsienio politika jo nedomina. Jis turbūt į merus kokios nors savivaldybės taiko, pagal retoriką, ką jis kalba. Ne atsitiktinai nuvažiavęs į Izraelį iš karto patenka į konfliktą tarp Palestinos, kuriai neseniai Dievai žino kodėl prisiėmėme didelių įsipareigojimų. Nesakau, kad tai yra blogai, tik sakau, kad visai neseniai padarėme jiems įvairių tokių nerašytų pažadų", — kalbėjo Aušra Maldeikienė.

  Iš kovos pasitraukianti Aušra Maldeikienė sako, kad nesiryžtų dalyvauti kituose prezidento rinkimuose. Jos teigimu, ji, atėjus pensiniam laikotarpiui, išeis į pensiją.

  Šiuo metu Seimo narė rašo knygą apie rinkimus.

  Kovoje dėl Lietuvos prezidento posto dalyvauja ekonomistas Gitanas Nausėda, filosofas Arvydas Juozaitis, europarlamentaras Petras Auštrevičius, parlamentarė Ingrida Šimonytė ir Seimo narys Naglis Puteikis, premjeras Saulius Skvernelis.

  Lietuvos prezidento rinkimai vyks 2019 metų gegužės 12 dieną. Kandidatų registracija vyks iki 2019 metų vasario 18 dienos.

  Lietuvos Respublikos prezidentai
  © Sputnik /
  Lietuvos Respublikos prezidentai
  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)

  Dar šia tema

  Gal pageidaujate "geltonųjų liemenių"? Lietuviai laukia "teisingo" balsavimo
  LSDDP į prezidentus iškėlė Skvernelio kandidatūrą
  Tegai:
  prezidento rinkimai, Aušra Maldeikienė

  Svarbiausios temos