21:22 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuva — NATO dalis (179)
  71

  Anot Lietuvos krašto apsaugos ministerijos, tuo respubliką patikino Bundesvero vadovė Ursula von der Leyen

  VILNIUS, vasario 5 — Sputnik. Vokietija iki 2021 metų planuoja investuoti apie 110 milijonų eurų Lietuvos karinės infrastruktūros plėtrai, praneša Lietuvos krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  Pirmadienį Rukloje įvyko NATO priešakinių pajėgų bataliono antrųjų metinių minėjimas. Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis pareiškė, kad tai ir svarus Vokietijos, pagrindinės mūsų saugumo sąjungininkės Europoje, nuopelnas.

  "Būsime čia tiek, kiek reikės saugumui užtikrinti", — pareiškė Vokietijos gynybos ministrė Ursula von der Leyen.

  Вторая годовщина пребывания батальона НАТО в Литве, 4 февраля 2019
  Vokietijos gynybos ministrė Ursula von der Leyen

  Ji taip pat padėkojo Lietuvai už paramą ir sąlygas, sukurtas karių treniruotėms, ir patikino, kad Vokietija ir toliau prisidės savo investicijomis į karinės infrastruktūros vystymą Lietuvoje.

  Lietuvos ir Vokietijos gynybos ministrai kartu su respublikos prezidente Dalia Grybauskaitė pasveikino Aljanso batalioną Rukloje.

  Вторая годовщина пребывания батальона НАТО в Литве, 4 февраля 2019
  Vokietijos gynybos ministrė Ursula von der Leyen ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvauja NATO priešakinių pajėgų bataliono buvimo Lietuvoje antrųjų metinių minėjime

  NATO tarptautinis batalionas dislokuojamas Lietuvoje nuo 2017 metų pradžios. Jam vadovauja Vokietija. Per šį laikotarpį batalione tarnavo apie aštuonis tūkstančius karių iš devynių Aljanso šalių. Jie dalyvauja visose didelio masto pratybose Lietuvos teritorijoje.

  Anksčiau buvo pranešta, kad Vokietija ketina suteikti Lietuvai apie milijoną eurų, kad modernizuotų Pabradės poligoną. Lėšos turėtų būti skirtos mobilių taikinių kėliklių tankams ir šarvuotajai technikai įsigyti.

  Temos:
  Lietuva — NATO dalis (179)

  Dar šia tema

  Ekspertas: Baltijos jūra tapo NATO vykdomo agresyvaus Rusijos sekimo vieta
  Tyrimas: Holokausto neigimas Lietuvoje pasiekė grėsmingą mastą
  Paaiškėjo, kokiose NATO operacijose dalyvaus Lietuvos kariai
  Tegai:
  Lietuva, NATO

  Svarbiausios temos