15:36 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  111

  Lietuvos elito neįmanoma nukreipti tinkama linkme, nepasinaudojus rusofobija, mano ekspertas Vladimiras Bruteris

  VILNIUS, vasario 6 — Sputnik. Antradienį Valstybės saugumo departamento ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento paskelbtoje Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimo ataskaitoje teigiama, kad Rusijos specialiosios tarnybos "užsiima Lietuvos piliečių verbavimu", o "Kremliaus akiratyje dažniausiai atsiduria" su Rusija ir Baltarusija ryšių turintys Lietuvos politikai ir valstybės tarnautojai, neretai turintys giminių minėtose šalyse.

  Tarptautinio humanitarinių ir politikos studijų instituto ekspertas Vladimiras Bruteris interviu Sputnik Lietuva sakė, kad Lietuva savo politinį elitą nuteikia rusofobiškai.

  "Šalis, atėmusi prezidentavimą iš [Rolando] Pakso, premjero pareigas iš [Viktoro] Uspaskicho, kultivuoja nacionalinį elitą rusofobijai. Nepasinaudojus antirusišku PR, neįmanoma nukreipti Lietuvos elito tinkama linkme, tai mums įrodo 30-ųjų metų įvykiai. Būtent tuo rėmėsi visa pusiau fašistinė ideologija. Ji remiasi tik dėl rusofobiško kraštutinio nacionalizmo pagrindu", — pažymėjo ekspertas.

  Kaip teigiama VSD pranešime, rinkimų metu Rusija, "siekdama paveikti visuomeninius ir politinius procesus Lietuvoje", "išnaudoja Lietuvos Konstitucijos laiduojamas žmogaus laisves ir teises. Šiam tikslui taip pat naudojama ardomojo pobūdžio tėvynainių politika, siekiant skatinti priešpriešą Lietuvos visuomenėje, rusofobiją".

  Prezidentūra, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Dokumente taip pat teigiama, kad Maskva "bando išnaudoti įvykius, nesusijusius su pažeidžiamomis rusakalbių teisėmis".

  Kaip sako Lietuvos specialiosios tarnybos, "Rusijos atstovai palaiko ryšius su tam tikrų socialinių ir politinių judėjimų lyderiais, taip pat su atskirais politikais".

  Pranešime teigiama, kad nors "šiuo metu nėra jokių pagrįstų prielaidų teigti, kad Rusijai yra pavykę įgyti įtaką Lietuvos strateginiams politiniams sprendimams, tačiau Kremlius savo nuolatiniais bandymais kištis į Lietuvos politinius procesus siekia sumažinti pasitikėjimą demokratinėmis procedūromis, laisva visuomenės valia ar jos išrinktais politikais".

  Taip pat teigiama, kad labai tikėtina, jog "vienu iš pagrindinių taikinių Lietuvoje 2019 metais taps planuojamas priimti teismo nuosprendis Sausio 13-osios byloje".

  Dar šia tema

  Rusijos ambasada: "šnipinėjimo skandalas" — Lietuvos valdžios antirusiška akcija
  "Maskvos namai" — šnipų rezidencija
  Lietuvoje dėl "šnipinėjimo Rusijos naudai" gali būti sulaikytas bet kas
  Ekspertas: Vilnius pasirengęs veikti ne lietuvių naudai, bet JAV labui
  Tegai:
  Lietuva, grėsmė nacionaliniam saugumui, "Rusijos grėsmė", Valstybės saugumo departamentas (VSD)

  Svarbiausios temos