16:19 2019 Balandžio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB71.9719
  LVŽS suvažiavimas, archyvinė nuotrauka

  Pranckietis sukritikavo Karbauskio būdą Skvernelio kandidatūrai paremti

  © Photo: Facebook / Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (135)
  46 0 0

  Seimo pirmininkas įsitikinęs, jog Karbauskis visada stengiasi ir stengsis apginti savo nuomonę

  VILNIUS, vasario 6 — Sputnik. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis galėjo susilaikyti nuo atviro Sauliaus Skvernelio kandidatūros palaikymo, trečiadienį "Žinių radijui" sakė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, kurio kandidatūrą iškėlė du partijos skyriai.

  "Aš manau, kad jis visada stengiasi ir stengsis apginti savo nuomonę, kurią galvoja esant tik vienintele teisinga", — sakė apie Karbauskį Seimo pirmininkas.

  Pranckietis pabrėžė, jog partijos pirmininkas galėtų ir neformuoti savo nuomonės kaip visos bendros nuomonės, nes ne kiekvienas partijos narys per suvažiavimą turi galimybę pasisakyti.

  Anksčiau kiti partijos atstovai kritiškai įvertino Karbauskio kadencijos pratęsimą ir siūlymą mažinti LVŽS pirmininko pavaduotojų skaičių.

  Partijos lyderio siūlymais nepatenkintas liko Seimo narys Mindaugas Puidokas. Kalbėdamas suvažiavime jis net palygino Karbauskį su Leninu. Tokį palyginimą jis panaudojo dėl LVŽS vedlio partijai rašytų laiškų. Anot Puidoko, apie svarbius partijai klausimus turėtų būti pranešama likus mėnesiui iki suvažiavimo, o ne likus keletui dienų išsiunčiant laiškus. Vėliau Puidokas net užsiminė apie ketinimus frakcijoje burti vidinę grupę.

  Pranckiečio kandidatūrą į prezidentus buvo iškėlę du partijos skyriai. Tačiau per partijos suvažiavimą sausio pabaigoje, kai spręsta, kurią kandidatūrą palaikyti, Karbauskis deklaravo simpatijas Skverneliui. Už Skvernelio kandidatūrą balsavo 461 suvažiavimo delegatas, Pranckietį palaikė 103 "valstiečiai".

  Kovoje dėl Lietuvos prezidento posto dalyvauja ekonomistas Gitanas Nausėda, filosofas Arvydas Juozaitis, europarlamentaras Petras Auštrevičius, parlamentarė Ingrida Šimonytė ir Seimo narys Naglis Puteikis, premjeras Saulius Skvernelis.

  Lietuvos prezidento rinkimai vyks 2019 metų gegužės 12 dieną. Kandidatų registracija vyks iki 2019 metų vasario 18 dienos.

  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (135)

  Dar šia tema

  Kubilius sukritikavo Karbauskio žodžius apie galimą Lietuvos premjerą
  Karbauskis siūlo beveik perpus sumažinti jo pavaduotojų skaičių
  Karbauskis pavadino Skvernelį tautos kandidatu
  Kaip nuo žąsies vanduo: Lietuvos premjeras demonstruoja "magiškus" sugebėjimus
  Tegai:
  Ramūnas Karbauskis, Viktoras Pranckietis, Saulius Skvernelis, prezidento rinkimai, rinkimai

  Svarbiausios temos