06:07 2020 Spalio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1785
 • RUB91.4401
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  92

  Respublikos vadovės teigimu, premjero pasiūlyta kandidatė neturi pakankamos patirties tam, kad vadovautų aplinkos apsaugos sektoriui

  VILNIUS, vasario 6 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė po pokalbio su kandidate į aplinkos ministres Irma Gudžiūnaite nusprendė neskirti jos vadovauti Aplinkos ministerijai, praneša Prezidentės kanceliarijos spaudos tarnyba.

  Profesionalumas, kuruojamos srities išmanymas, administraciniai gebėjimai, skaidrumas ir interesų konflikto vengimas — pagrindiniai Prezidentės keliami reikalavimai visiems kandidatams į ministrus.

  "Gudžiūnaitė veržli ir perspektyvi jauna politikė, tačiau neturi reikiamos dalykinės patirties ir susitikime nepademonstravo vadovavimui aplinkos apsaugos sektoriui reikiamų žinių ir kompetencijos", — pareiškė Lietuvos vadovė.

  Aplinkos ministerijai tenka labai platus atsakomybių spektras — nuo atliekų tvarkymo ir vandenvalos iki miškų apsaugos, statybų ir renovacijos, klimato kaitos ir Astravo AE klausimų. Todėl Prezidentė kviečia premjerą Saulių Skvernelį vadovauti šiam sudėtingam sektoriui ieškoti visapusiškos patirties turinčio kandidato.

  Skvernelis nustebo dėl tokio prezidentės sprendimo. Savo Facebook paskyroje jis parašė, kad tai susiję su Grybauskaitės noru "destabilizuoti Vyriausybės darbą".

  "Žinodamas, kiek užtruko derinimas ir koks prezidentės požiūris, darau išvadą, jog bus atmesta bet kuri kita mano teikiama kandidatūra. Tai reiškia, kad su šia prezidente suderinti naujo ministro kandidatūros bus neįmanoma", — parašė premjeras.

  Praėjusios savaitės pabaigoje Gudžiūnaitės, kuri ėjo teisingumo viceministrės pareigas, kandidatūrą pateikė respublikos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

  Gudžiūnaitė pretendavo į Kęstučio Navicko, kuris paliko postą praėjusių metų pabaigoje, vietą. Gruodžio pradžioje Skvernelis iš pareigų atleido kultūros ministrę Lianą Ruokytę-Jonsson, švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę ir aplinkos ministrą Kęstutį Navicką. Pasak jo, tai buvo būtinas žingsnis, kad būtų galima tęsti reikiamas reformas šiose srityse.

  Dar šia tema

  Lietuvos prezidentė paskyrė naują švietimo ministrą
  Tegai:
  Dalia Grybauskaitė, Aplinkos ministerija, Lietuva

  Svarbiausios temos