21:48 2021 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2051
 • RUB92.2786
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  183

  Ministerija taip pat tikisi, kad visi, dalyvaujantys užsienio politikos veikloje, gynybos ir saugumo srityse, prisijungs prie šio klausimo sprendimo

  VILNIUS, vasario 8 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Sergejus Riabkovas pareiškė, jog Rusija imsis visų priemonių, kad Amerikos vidutinio ir trumpojo nuotolio raketos nepasirodytų Baltijos šalyse.

  "Aš padarysiu viską, kad to būtų išvengta", — pasakė diplomatas MIA "Rossija segodnia" surengtos spaudos konferencijos metu, atsakydamas į klausimą, kokių veiksmų imsis Maskva, jei Jungtinės Valstijos dislokuos savo raketas Baltijos šalyse, ypač Estijoje.

  Be to, Riabkovas įsitikinęs, kad Rusijoje visi, dalyvaujantys užsienio politikos, gynybos ir saugumo srityse, dirbs kaip vieninga komanda, kad būtų išvengta situacijos, kai viskas, kas dešimtmečius atspindėjo "Europos saugumo" sąvoką, žlugs.

  Rusijos užsienio reikalų ministerijos vadovo pavaduotojas apie tai pareiškė po to, kai JAV prezidentas Donaldas Trampas atsisakė laikytis Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties (INF) ir nepagrįstų kaltinimų, kad Maskva tariamai pažeidė sutarties sąlygas. Vašingtonas įžvelgė pažeidimą Rusijos raketoje 9M729.

  Rusijos gynybos ministerija surengė specialią spaudos konferenciją užsienio karo atašė, kur išsamiai išdėstė informaciją apie raketą, tačiau Amerikos atstovai neatvyko į susitikimą ir toliau reikalavo ją likviduoti.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sakė, kad dėl Vašingtono veiksmų Maskva taip pat sustabdo dalyvavimą INF.

  Kita vertus, JAV ambasados Rusijoje karo atašė buvo pakviestas į Gynybos ministeriją, kad jam būtų įteikta nota, kurioje Vašingtonas kviečiamas sugrįžti prie INF sutarties vykdymo ir sunaikinti tam tikrų rūšių ginklus.

  Raketų sistema S-400 Triumf
  © Sputnik
  Raketų sistema S-400 "Triumf"

  Dar šia tema

  JAV tikrai pasitrauks iš INF sutarties — Rusijos URM
  Lietuva iš Norvegijos papildomai įsigis sistemos NASAMS raketų
  Vokietijos URM: Sutarties dėl raketų likvidavimo likimas priklauso tik nuo Rusijos
  Lietuva pasmerkė tai, kad Rusija "nesilaiko" raketų likvidavimo sutarties
  Tegai:
  gynyba, saugumas

  Svarbiausios temos