12:31 2019 Gruodžio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.5731
  Baltijos šalių vėliavos ant Gedimino bokšto

  Ekspertas: Baltijos šalys laikosi principo "iš pykčio Maskvai nušalsime ausis"

  © Photo : mk.gov.lv / Valsts kanceleja
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  152

  Lietuvos, Latvijos ir Estijos politikai tarptautinėje politikoje vadovaujasi ne sveiku protu, bet visiškai nelogiškais motyvais, mano ekspertas Nikolajus Meževičius

  VILNIUS, vasario 8 — Sputnik. Lietuva šią savaitę pripažino Venesuelos opozicijos lyderį, parlamento pirmininką Chuaną Gvaidą laikinuoju šalies prezidentu. Panašiai pareiškė ir Latvija, taip pat kai kurios kitos ES šalys. Anksčiau tai padarė JAV.

  Kaip Sputnik Lietuva papasakojo Pabaltijo tyrimų asociacijos prezidentas, ekonomikos mokslų daktaras, profesorius Nikolajus Meževičius, trys Baltijos šalys neturi savo nuomonės tarptautiniais klausimais, be to, jos nuolat bando pakenkti Rusijai.

  "Jei yra galimybė ką nors daryti priešingai, nei tai daro Maskva, tai Talinas, Ryga ir Vilnius visada padarys būtent taip. Užsienio ir vidaus politikoje nėra klausimo, kuriame Talinas, Ryga ir Vilnius vadovautųsi sveiku protu. Jie visada veikia pagal gerai žinomą principą: "iš pykčio Maskvai nušalsime ausis ir visas kitas kūno dalis"", — pažymėjo ekspertas.

  Taip pat Meževičius pabrėžė, kad daugelyje ES šalių pastebimas nuomonių pliuralizmas, įskaitant klausimą dėl Gvaido pripažinimo Venesuelos vadovu, tačiau to paties negalima pasakyti apie Baltijos šalis.

  "Europos Sąjungoje apskritai, ypač atskirose šalyse, pavyzdžiui, Italijoje, šiuo klausimu yra daug įvairiausių nuomonių. Tačiau Taline, Rygoje ir Vilniuje nėra savarankiškų politikų. Iš esmės ten iš viso nėra politikų — ten yra atlikėjai, be to, techninės klasės, kurie, iš vienos pusės, orientuojasi, kokia yra Vašingtono pozicija, iš kitos pusės — kokia pozicija sukels Maskvos apgailestavimą. Ne daugiau kaip apgailestavimą, nes reaguoti į tai, kas vyksta Taline, Rygoje ir Vilniuje, reikia pakankamai ramiai. Reikia suprasti, kad tai yra priešiškiausios valstybės iš šiandien esančių planetoje", — mano ekspertas.

  Dar šia tema

  VSD ataskaita — lietuvių rusofobijos veidrodis
  Žirinovskis: Lietuvos politikai ieško būdų, kaip dar paprekiauti savo tėvyne
  Udalcovas: Vilnius "įžūliai kišasi į Rusijos reikalus"
  Europos Parlamentas pripažino Gvaidą teisėtu Venesuelos vadovu
  Kremlius pasmerkė Europos kišimąsi į Venesuelos vidaus reikalus
  Ekonomistas: Lietuvos pareiškimai apie demokratiją kelia juoką
  Tegai:
  Rusija, užsienio politika, Estija, Latvija, Lietuva, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos