18:25 2019 Rugpjūčio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1065
 • RUB72.9469
  Pinigai ir antrankiai

  Dviejų Lietuvos miestų merams panaikinta teisinė neliečiamybė

  © Photo: Depositphotos
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  73 0 0

  Panevėžio miesto ir Anykščių rajono merų atžvilgiu tiriamos bylos dėl politinės korupcijos

  VILNIUS, vasario 9 — Sputnik. Lietuvos vyriausioji rinkimų komisija (VRK) panaikino Panevėžio mero Ryčio Mykolo Račkausko ir Anykščių rajono mero Kęstučio Tubio teisinę neliečiamybę, praneša Generalinės prokuratūroa spaudos tarnyba.

  Abu šie politikai įtariami korupcinio pobūdžio nusikalstamomis veikomis.

  Nuo vasario 1 dienos, paskelbus kandidatų į savivaldybių tarybas ir merus sąrašus, kandidatai įgijo teisinę neliečiamybę, kuri tęsis iki galutinių rinkimų rezultatų įsigaliojimo.

  Račkauskas ir Tubis yra kandidatai būsimuose rinkimuose. Panevėžio apygardos prokuratūra kreipėsi į VRK su prašymu panaikinti jų teisinę neliečiamybę, nes galiojant įtariamųjų teisinei neliečiamybei, ikiteisminius tyrimus atliekantys teisėtvarkos pareigūnai negali jų atžvilgiu atlikti jokių tyrimo veiksmų.

  Panevėžio meras ir jo patarėja Gintarė Maskoliūnienė buvo sulaikyti Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) praėjusią vasarą dėl įtarimo korupcija.

  Ikiteisminio tyrimo metu surinkta duomenų, leidžiančių pagrįstai įtarti, kad Panevėžio miesto savivaldybėje galimai buvo piktnaudžiaujama tarnyba ir duodami neteisėti nurodymai savivaldybės administracijos valstybės tarnautojams, siekiant sudaryti palankias sąlygas kai kurioms įmonėms laimėti viešųjų pirkimų konkursus. Įtariama, kad už pažadėtą palankių sprendimų priėmimą galimai buvo atsilyginta kyšiais.

  Anykščių rajono meras STT Panevėžio valdybos pareigūnų buvo sulaikytas sausio pabaigoje. Tubiui buvo pateikti įtarimai dėl prekybos poveikiu. Šioje byloje įtarimai pareikšti dar dviem asmenims.

  Įtariama, kad Anykščių rajono savivaldybėje galimai buvo susitarta priimti bei priimta kyšių iš kai kurių verslo atstovų. Verslininkams, kaip įtariama, buvo pažadėta priimti naudingus sprendimus, paveikiant Anykščių rajono savivaldybės valstybės tarnautojus, kad šie teisėtai arba neteisėtai veiktų ir sudarytų išskirtines sąlygas, pavyzdžiui, dėl disponavimo žemės sklypu, dėl paramos verslo plėtrai.

  2016 m. Korupcijos suvokimo indeksas
  © Sputnik /
  2016 m. Korupcijos suvokimo indeksas

  Dar šia tema

  Apklausa: beveik pusė europiečių kaltina valdžios institucijas korupcija
  Karbauskis: grįžau į aktyvią politiką, nes politikai klimpsta korupcijos liūne
  Tegai:
  Generalinė prokuratūra, korupcija, Lietuva

  Svarbiausios temos