09:53 2019 Balandžio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1209
 • RUB71.9850
  Dalia Grybauskaitė ir Viktoras Pranckietis, archyvinė nuotrauka

  Dalia Grybauskaitė pirmadienį susitiks su Seimo pirmininku

  © Flickr/ Lietuvos Respublikos Seimas / Dž.G.Barysaitė
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  4101

  Šio susitikimo paprašė Seimo pirmininkas, prezidentei atmetus į aplinkos ministrus siūlytos Irmos Gudžiūnaitės kandidatūrą

  VILNIUS, vasario 11 — Sputnik. Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį susitinka su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu aptarti padėties dėl laisvo aplinkos ministro posto, praneša LRT.

  Tokio susitikimo paprašė Seimo pirmininkas, prezidentei atmetus į aplinkos ministrus siūlytos Irmos Gudžiūnaitės kandidatūrą.

  Prezidentė socialdarbietės kandidatūrą teigia atmetusi dėl dalykinės patirties ir kompetencijos aplinkosaugoje trūkumo.

  Reaguodamas į tai, premjeras Saulius Skvernelis buvo pareiškęs, kad kandidatų į aplinkos ministrus nebeteiks iki prezidento rinkimų gegužę. 

  Vėliau Skvernelis vis dėlto pasakė, kad ieškos didelę patirtį ir kompetenciją turinčio kandidato. Premjeras taip pat pareiškė svarstantis dėl Aplinkos ir Energetikos ministerijų sujungimo.

  Pasak Viktoro Pranckiečio, ministerija negali likti be ministro iki vasaros, todėl turi būti rastas visoms pusėms priimtinas kandidatas. Delsimą kritikuojantis opozicinės socialdemokratų frakcijos seniūnas Julius Sabatauskas siūlo pataisas, pagal kurias kandidatas į laisvą ministro vietą būtų teikiamas per 15 dienų.

  Tuo tarpu valdančiosios partijos "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" lyderis Ramūnas Karbauskis "Žinių radijo" eteryje pareiškė, kad klausimas dėl aplinkos ministro paskyrimo Lietuvoje bus išspręstas po to, kai respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė atsiprašys.

  Ministras pirmininkas pareiškė, kad jo pasitikėjimas prezidente susvyravo ir jis nebeketina siūlyti jai kandidatų, kad jie nebūtų pažeminti.

  Aplinkos ministerija liko be vadovo praėjusių metų pabaigoje. Anksčiau šį postą užėmė Kęstutis Navickas, tačiau Skvernelis jį atleido iš pareigų. Jis taip pat atleido kultūros ministrę Lianą Ruokytę-Jonsson ir švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę, kad būtų galima tęsti reikiamas reformas šiose srityse.

  Dar šia tema

  Skvernelis nepaliks premjero pareigų prezidentinės kampanijos metu
  Lietuvos aplinkos ministras paprašė Grybauskaitės jį atleisti
  Tegai:
  pirmininkas, Seimas

  Svarbiausios temos