21:21 2019 Spalio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1144
 • RUB71.3066
  Премьер-министр Литвы Саулюс Сквернялис

  Premjeras Saulius Skvernelis registravosi prezidento rinkimų kampanijai

  © Flickr/ Lietuvos Respublikos Seimas
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  15410

  Su Skverneliu kaip politinės kampanijos dalyviai registravosi dar 12 asmenų

  VILNIUS, vasario 11 — Sputnik. Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pirmadienį registravosi prezidento rinkimų politinės kampanijos dalyviu, praneša Vyriausioji rinkimų komisija.

  Apie savo ketinimą dalyvauti prezidento rinkimuose Skvernelis paskelbė sausį. Jo kandidatūrą kelia valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

  Politinės kampanijos dalyviais su Skverneliu registravosi 12 asmenų, tačiau parlamentarė Aušra Maldeikienė jau patvirtino nedalyvausianti rinkimuose, o pirmadienį apie kandidatavimą pranešęs Seimo narys Mindaugas Puidokas dar nesiregistravo politinei kampanijai.

  Politinės kampanijos dalyviais taip pat registravosi europarlamentarai Petras Auštrevičius ir Valentinas Mazuronis, Seimo nariai Centro partijos lyderis Naglis Puteikis ir konservatorių atstovė Ingrida Šimonytė, ekonomistas Gitanas Nausėda, filosofas Arvydas Juozaitis, Alfonsas Butė, buvęs ledo ritulio federacijos prezidentas Vitas Gudiškis, Kazimieras Juraitis bei Raimonda Daunienė.

  Pagal naujausią "Vilmorus" apklausą, ketvirtadalis gyventojų kaip geriausią pretendentą mato Gitaną Nausėdą. Apytiksliai po 16 procentų apklaustųjų palaiko Saulių Skvernelį ir Ingridą Šimonytę.

  Lietuvos prezidento rinkimai vyks 2019 metų gegužės 12 dieną. Politinės kampanijos dalyviais galima registruotis iki vasario 16 dienos, kadangi tai šeštadienis, Vyriausioji rinkimų komisija dokumentus priims iki vasario 18-osios, pirmadienio.

  Lietuvos Respublikos Konstitucija numato, kad kandidatas į Respublikos Prezidentus turi surinkti ne mažiau kaip 20 tūkstančių jo kandidatūrą palaikančių rinkėjų parašų.

  Dar šia tema

  Puteikis paliko LVŽS frakciją Seime
  Grybauskaitė pasirūpins, kad rinkimai Lietuvoje vyktų "taip, kaip reikia"
  Tegai:
  prezidento rinkimai, Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos