16:40 2021 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2101
 • RUB89.0850
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  101

  Interviu "Sputnik Lietuva" buvęs sovietų karininkas Edmundas Kasperavičius pareiškė, kad VSD ir žvalgybos tarnybų išvadoms galėjo daryti įtaką JAV

  VILNIUS, vasario 11 — Sputnik. Lietuvai nenaudinga gadinti santykius su Pekinu, nes šalies vadovybė dėjo labai daug pastangų, kad užmegztų Lietuvos ir Kinijos ekonominį bendradarbiavimą, teigė buvęs sovietų karininkas Edmundas Kasperavičius.

  Huawei Vilniuje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Valstybės saugumo departamento (VSD) ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Krašto apsaugos ministerijos (AOTD) ataskaitoje teigiama, kad Kinija gali "šnipinėti", bandyti "verbuoti" Lietuvos piliečius ir mėginti gauti prieigą prie įslaptintos informacijos. Be to, Lietuva prisijungė prie JAV kampanijos prieš "Huawei".

  Kinija laiko jai Lietuvos pateiktus kaltinimus absurdiškais. Pranešime pažymima, kad Kiniją "sukrėtė ir nustebino visiškai nepriimtini" Lietuvos specialiųjų tarnybų pareiškimai.

  Interviu Sputnik Lietuva buvęs sovietų karininkas Edmundas Kasperavičius pareiškė, kad tokioms išvadoms galėjo daryti įtaką JAV.

  "Negali būti tokio sutapimo, kad amerikiečiai savo vertinimuose į pirmąją vietą iškėlė Kiniją su Rusija, ir Lietuva daro tą patį. <...> Lietuvai labai nenaudinga taip vertinti Kiniją, nes buvo dedama daug pastangų, siekiant stiprinti ekonominį bendradarbiavimą, ypač mėsos ir pieno produktų klausimais", — sakė jis.

  Kasperavičius pažymėjo, kad ataskaita buvo parašyta raštingai, tačiau turinys — dirbtinai pritemptas.

  "Neabejoju, kad tie, kurie remia Lietuvos saugumą ir ekonomiką, negalėjo taip pasielgti Kinijos atžvilgiu. Buvo labai lengva atspėti, ką darys Kinija. Todėl tai tikrai nebuvo padaryta be pasakinėjimo ar galbūt netgi be pagrindinių Lietuvos kuratorių nurodymų", — apibendrino Kasperavičius.

  Dar šia tema

  Trampas papasakojo, kuo Kinija pavojingesnė už Rusiją
  JAV žiniasklaida: Rusija ir Kinija formuoja "Rytų Atlantą"
  Kinija laiko kaltinimus iš Lietuvos pusės absurdiškais ir kvailais
  Tegai:
  Lietuva, Kinija, JAV, Edmundas Kasperavičius

  Svarbiausios temos