18:57 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  201

  Aljansas kryptingai sudaro sąlygas šaltajam karui, mano ekspertas Konstantinas Sivkovas

  VILNIUS, vasario 15 — Sputnik. Norvegijos žvalgybos tarnybos vadovas generolas leitenantas Mortenas Haga Lunde pareiškė, kad Rusijos orlaiviai neva imitavo karinio radaro ataką. Pasak jo, incidentas įvyko praėjusių metų vasarį, kai 11 Rusijos Su-24 pakilo iš Murmansko srities aerodromo, skrido virš Barenco jūros ir "imitavo Norvegijos radaro ataką" netoli Verdės miesto.

  Karo mokslų daktaras, Rusijos raketų ir artilerijos mokslų akademijos narys ir korespondentas Konstantinas Sivkovas interviu Sputnik Lietuva pareiškė, kad Jungtinės Valstijos ir valstybės — NATO narės stengiasi pasiekti, kad Rusija atrodytų kaip agresorė tarptautinėje arenoje, ir kuria prielaidas šaltajam karui.

  "Iš tikrųjų šaltasis karas jau vyksta pilnu mastu. Čia nėra nieko nuostabaus, viskas labai primityvu. Kalbant apie skrydžius mažame aukštyje su atakų imitacija, tai įprasta šaltojo karo periodo praktika, tai vyko nuolat. Todėl čia nėra nieko ypatingo. Tačiau, kitaip nei tada, šiandien nėra jokių susitarimų tarp šalių, kurie ribotų tokią veiklą", — pasakė ekspertas.

  Dar šia tema

  Gorbačiovas pareiškė, kad šaltasis karas net nebuvo pasibaigęs
  Britanija grąžins šaltojo karo laikų kovos su Rusija strategiją
  Estijoje NATO pratybų metu žuvo jauna kareivė
  Tegai:
  šaltasis karas, Rusija, NATO

  Svarbiausios temos