06:50 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1980
 • RUB91.1439
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  95

  Baltijos šalys stengiasi parodyti neigiamą požiūrį į viską, kas rusiška, sako politologas Armenas Gasparianas

  VILNIUS, vasario 17 — Sputnik. Lietuva veikia šiuo principu — pirmiausia paskelbia apie įvairius "įsikišimus", o po to išdidžiai "trenkia durimis", sakė politologas ir žurnalistas Armenas Gasparianas interviu Sputnik Lietuva.

  "Svarbiausia yra apkaltinti, o tu bandyk pasiteisinti. Tuo tarpu, tavo paaiškinimai, kad mes čia nedirbame ar apskritai kalbame apie apie kitką, niekam neįdomūs. Pastarųjų metų politikos modelis parodė, kad gali sakyti, ką tik nori, bet atsiras du šimtai kvailių, kurie tavo žodžius savaip interpretuos, ir tai taps absoliučia tiesa", — sakė Gasparianas.

  Politologas pabrėžė, kad Baltijos šalys visada stengėsi būti radikalesnės už visą Europą.

  "Jos rodo savo šimtaprocentinį nusistatymą prieš viską, kas rusiška", — sakė jis.

  Praėjusią savaitę Valstybės saugumo departamentas ir Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos pateikė ataskaitą apie grėsmes nacionaliniam saugumui. Tarp "grėsmių" įvardytos Rusija, Baltarusija ir Kinija.

  Pasak Lietuvos specialiųjų tarnybų, "rusų žvalgyba" renka "informaciją, trukdo IT sistemų darbui ir prisijungia prie poveikio operacijų". Pagrindinis jų tikslas tariamai yra politinė ir ekonominė informacija apie Lietuvą.

  Taigi, viena Rusijos bendrovė buvo apkaltinta "kartografinių duomenų apie Lietuvą rinkimu", tačiau pati bendrovė tai paneigė ir pareiškė, kad neturi nieko bendro su Lietuva.

  Politikos analitikas Aleksandras Nosovičius interviu Sputnik Lietuva pabrėžė, kad Lietuvos valdžios institucijos Rusijos baimę padarė savo politinio režimo pagrindu. Be to, pati specialiųjų tarnybų ataskaita yra politinė savireklama.

  Dar šia tema

  "Plieninė Rasa" prašo Lietuvos VSD apsaugoti ją nuo "Sputnik"
  Ažubalis ir Kasčiūnas kreipėsi į VSD dėl nepasitikėjimo "Huawei"
  Tegai:
  Armenas Gasparianas, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos