23:52 2019 Spalio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1113
 • RUB71.1371
  Miuncheno konferencija, archyvinė nuotrauka

  Kandidatas į EK vadovo postą siūlo dislokuoti priešraketinės gynybos sistemą Ukrainoje

  © Sputnik / Григорий Сысоев
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  84 0 0

  Pasak Vėberio, tai galėtų būti "pirmasis žingsnis link tikros Europos gynybos sąjungos, kad žmonės Lenkijoje, Latvijoje ir Ukrainoje suprastų, jog gali pasikliauti Prancūzija, Vokietija ir kitais"

  VILNIUS, vasario 17 — Sputnik. Manfredas Vėberis (Manfred Weber), kandidatas į Europos Komisijos vadovo postą, pakvietė Ukrainą dalyvauti Europos priešraketinės gynybos sistemos kūrimo projekte, praneša RIA Novosti.

  Apie tai jis pareiškė Miuncheno konferencijoje.

  Pasak ES lyderės — Europos liaudies partijos — nario, pasaulis stovi ant Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties (INF) nutraukimo slenksčio.

  "Europoje yra problema, susijusi su šiaurės ir pietų suvienijimu, bet dabar ji didesnė rytų ir vakarų linijos atžvilgiu. <...>. Jei mes iš Prancūzijos ir Vokietijos pusės pasiūlytume bendraminčiams Lenkijoje, Latvijoje ir Ukrainoje susivienyti, <...> tik įsivaizduokite, mes galėtume kartu sukurti priešraketinės gynybos sistemą ES", — sakė Vėberis, nurodydamas, kad tai yra "pasiūlymas, kurį verta apgalvoti".

  Pasak Vėberio, tai galėtų būti "pirmasis žingsnis link tikros Europos gynybos sąjungos, kad žmonės Lenkijoje, Latvijoje ir Ukrainoje suprastų, jog gali pasikliauti Prancūzija, Vokietija ir kitais".

  JAV pasitraukimas iš INF

  Šių metų vasario 2 dieną JAV Prezidentas Donaldas Trampas paskelbė, kad Jungtinės Amerikos Valstijos pradėjo pasitraukimo iš INF procedūrą. Pasak jo, šis procesas bus baigtas per šešis mėnesius, jei Rusija "nepradės laikytis sutarties sąlygų, sunaikindama visas raketas, įrenginius ir su jais susijusią įrangą, kuri pažeidžia sutartį". Tai rusiška 9M729 raketa, kurios techninės charakteristikos, pasak Vašingtono, pažeidžia Sutarties nuostatas.

  Maskva ne kartą pareiškė, kad šie kaltinimai nepagrįsti, ir pabrėžė, kad Rusija griežtai laikosi visų INF sąlygų. Rusijos gynybos ministerija parengė informacinį pranešimą, kuriame dar kartą buvo pateikti visi duomenys apie šią raketą, tačiau Jungtinės Valstijos atsisakė jį analizuoti ir toliau reikalauja, kad 9M729 būtų sunaikinta.

  Dar šia tema

  Rusija JAV pasitraukimą iš INF sutarties vadina grėsme pasaulio stabilumui
  Putinas sustabdė Rusijos dalyvavimą INF sutartyje
  Šoigu atskleidė, kaip Maskva reaguos į JAV pasitraukimą iš INF
  Rusija atskleidė, kur Amerika gamina INF uždraustas raketas
  INF sutarties nutraukimas paveiks Baltijos šalis
  Europos poziciją dėl INF sutarties nustato Vašingtonas
  Tegai:
  gynyba, Europa

  Svarbiausios temos